Сесія з губернатором

военнослужащих
«Я готовий бути запорізьким»
Ця сесія була першою для нового губернатора Валентина Резніченка. Як тільки стало відомо про призначення екс-медійника на посаду голови області, постало питання: чому губернаторське крісло дісталося не запоріжцю? Тому й не дивно, що свою промову на сесії голова ОДА розпочав саме з цього: «Скептиків, які вважають, що губернатор не запорізький, прошу залишити цю думку при собі. Я – українець, і цим все сказано. Я готовий бути запорізьким, щоб у нашому краї був мир».
Під час виступу Резніченко прокоментував свої перші дії на посаді губернатора: «Один з перших моїх управлінських кроків викликав неоднозначну реакцію. Я звільнив усіх керівників обласних підрозділів – іншого способу оновити владу немає. Хто зможе довести не мені, а всім мешканцям області свою ефективність, той продовжить роботу. Інакше прийдуть нові молоді фахівці, здатні мислити і діяти прогресивно. Слово «чиновник» має перестати бути нарочитим. У мене немає мети радикально й показово змінити обличчя обласної влади. Я налаштований на конструктивні реформи. Важливо знайти компроміс молодості, рішучості, навичок і знань. У жодному разі не можна відмовлятися від позитивного досвіду. Ті, хто налаштований на збереження миру в Запорізькій області, можуть побачити в моїй особі відданого союзника і надійного партнера».
Поділився він і першими успіхами: «У Верховній Раді при розгляді бюджету планували зменшити медичну субвенцію для Запорізької області на 12 мільйонів. Ми звернулися до Президента та прем’єр-міністра з проханням відстояти фінансову підтримку, і нам це вдалося. Це простий приклад успішної консолідації зусиль різних людей, якими рухає одна мета».
А наостанок губернатор попросив простягнути йому руку допомоги: «Від мене багато чого чекають. Але перш ніж щось вимагати, треба щось дати. Дайте мені кредит вашої довіри і простягніть руку допомоги – і тоді у нас все вийде. Я б міг сказати вам те, що ви хочете і звикли чути, але не стану цього робити. Кажу як є: зараз складно, але потрібно не боятися брати на себе відповідальність і робити тут і зараз».
Треба зауважити, що в Запорізькій обласній раді започатковано нову традицію – не дарувати новопризначеним чиновникам квіти. Ще під час представлення губернатора Петро Порошенко зробив акцент на тому, що традицію з квітами вирішили відкласти до кращих часів. Продовжити справу Президента вирішив голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко. Після виступу губернатора він зазначив: «Ми підготували для Валентина Михайловича букет квітів, але він сказав, що це не свято, а робота, і попросив його не вручати».
военнослужащих
Командні втрати
Перед тим, як перейти до порядку денного, депутати могли зробити якесь звернення, заяву тощо. Скористався такою можливістю голова одіозної фракції Партії регіонів Ігор Грозовський – він повідомив, що лави партії знову порідшали. На цей раз колись найпопулярніша та найуспішніша фракція втратила одразу вісім депутатів, серед яких і перший заступник голови ради Світлана Абдурахманова. Таким чином, позафракційних в обласній раді стало ще більше.
До речі, найближчим часом лави цієї партії, як і облради в цілому, навряд чи хтось поповнить, адже депутати не підтримали проект рішення про виділення коштів на довибори. Згідно з цим проектом, на проведення виборів мали виділити 4 мільйони гривень, але не справдилося: 45 депутатів виступили проти такого рішення.
военнослужащих
Гроші на оборону
Під час сесії депутати ухвалили низку рішень, що стосуються зміцнення обороноздатності та підтримки правоохоронних органів і військових частин. Найбільшу увагу приділили питанню реконструкції будівлі Бердянської міжрайонної прокуратури. Ціна питання – 500 тисяч гривень на ремонт і 100 тисяч гривень на комп’ютерну техніку. Про цей проект клопотав особисто прокурор області Олександр Шацький: «Корупція з’являється тоді, коли державні органи припиняють фінансувати державні структури. Прошу підтримати прокуратуру та виділити 500 тисяч – не дуже це й великі кошти». Депутати перейнялися проблемою і проголосували майже одностайно – проект прийнято, Бердянська прокуратура буде з грошима.
военнослужащих
660 тисяч на ЗОДТРК
Не оминули депутати й питання інформаційної безпеки. Мова йшла про підтримку Запорізької обласної державної телерадіокомпанії. На сесії було запропоновано внести зміни до Програми сприяння розвитку інформаційної галузі області на 2011-2015 роки, а саме – збільшити фінансування ЗОДТРК на 660 тисяч гривень на місяць. Необхідність такого кроку пояснив начальник Управління у справах преси та інформації ОДА Олександр Цегельник: «Для Запорізької області, яка знаходиться поблизу зони бойових дій, нагальним є питання забезпечення інформаційної безпеки, зокрема домінування українського інформаційного продукту в медіапросторі. ЗОДТРК – єдиний державний телемовник, програми якого найповніше висвітлюють діяльність органів влади та реалізують державну політику. Але суттєвою перешкодою в цьому є недостатнє фінансування. Канал веде мовлення лише три години вранці та сім годин увечері. До того ж у цьому році держфінансування зменшується з 10 до семи годин на добу. Але наближення області до зони АТО робить вкрай необхідним повноцінне мовлення – 400 годин на місяць. Для забезпечення цього потрібно додатково 660 тисяч гривень».
военнослужащих
Мільйони в «засіках»
Без перебільшення можна сказати, що одним з найочікуваніших питань сесії був розподіл вільних бюджетних залишків та резервів. Виявилося, що в «засіках» обласного бюджету назбиралося 200 мільйонів гривень. Їх розподілили за декількома напрямками. Найбільше грошей виділено на програмні заходи: на охорону здоров’я – 26 мільйонів гривень, на теплозбереження (заміну вікон) закладів, що фінансуються з обласного бюджету, – 21 мільйон, на оздоровлення дітей – 19 мільйонів, на забезпечення соціального захисту – 12 мільйонів, на силові структури – 8,5 мільйона. Окрім того, 885 тисяч гривень було виділено для 61-го військового мобільного госпіталю Куйбишевського району – ці кошти підуть на оплату енергоносіїв та комунальних послуг.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *