ГлавнаяПубликации

Новости

Украинские партизаны распространили на оккупированном Запорожье открытки

02Бойцы украинского подпольного сопротивления в Запорожской области распространили листовки обещаниями Нюрнбергского трибунала оккупантам и коллаборантам.

Читать полностью...

Запорожцев предупредили о возможных задержках с вывозом мусораЕвгений Черняк передал журналистам защитное снаряжениеБританская разведка: оккупанты готовят наступление на Запорожье10 чиновников Запорожской области, похищенных оккупантамиЦерковь призывает православных запорожцев стать спасателямиЗапорожьеоблэнерго приостанавливает подключение к электросетям новых абонентовСемья Макайя из Донецка нашла в Запорожье новый дом и снова его не потеряетЗапорожских детей-сирот эвакуируют в безопасные места«Укрзалізниця» пустила через Запорожье дополнительные поезда на мореВ Запорожье подростки награждены символическими «Оскарами»

Сесія з губернатором

Христина ФЕДОРОВА 12 марта, 2015

Позачергова, 41-а, сесія Запорізької обласної ради була розіграна, як по нотах: промова новопризначеного губернатора Валентина Резніченка, пакетне голосування, майже стовідсоткова підтримка проектів і цілковита узгодженість дій. За дві години депутати ухвалили 38 проектів, розподілили більше 200 мільйонів гривень і вирішили не проводити позачергові довибори.
001_001_2


«Я готовий бути запорізьким»
Ця сесія була першою для нового губернатора Валентина Резніченка. Як тільки стало відомо про призначення екс-медійника на посаду голови області, постало питання: чому губернаторське крісло дісталося не запоріжцю? Тому й не дивно, що свою промову на сесії голова ОДА розпочав саме з цього: «Скептиків, які вважають, що губернатор не запорізький, прошу залишити цю думку при собі. Я – українець, і цим все сказано. Я готовий бути запорізьким, щоб у нашому краї був мир».
Під час виступу Резніченко прокоментував свої перші дії на посаді губернатора: «Один з перших моїх управлінських кроків викликав неоднозначну реакцію. Я звільнив усіх керівників обласних підрозділів – іншого способу оновити владу немає. Хто зможе довести не мені, а всім мешканцям області свою ефективність, той продовжить роботу. Інакше прийдуть нові молоді фахівці, здатні мислити і діяти прогресивно. Слово «чиновник» має перестати бути нарочитим. У мене немає мети радикально й показово змінити обличчя обласної влади. Я налаштований на конструктивні реформи. Важливо знайти компроміс молодості, рішучості, навичок і знань. У жодному разі не можна відмовлятися від позитивного досвіду. Ті, хто налаштований на збереження миру в Запорізькій області, можуть побачити в моїй особі відданого союзника і надійного партнера».
Поділився він і першими успіхами: «У Верховній Раді при розгляді бюджету планували зменшити медичну субвенцію для Запорізької області на 12 мільйонів. Ми звернулися до Президента та прем’єр-міністра з проханням відстояти фінансову підтримку, і нам це вдалося. Це простий приклад успішної консолідації зусиль різних людей, якими рухає одна мета».
А наостанок губернатор попросив простягнути йому руку допомоги: «Від мене багато чого чекають. Але перш ніж щось вимагати, треба щось дати. Дайте мені кредит вашої довіри і простягніть руку допомоги – і тоді у нас все вийде. Я б міг сказати вам те, що ви хочете і звикли чути, але не стану цього робити. Кажу як є: зараз складно, але потрібно не боятися брати на себе відповідальність і робити тут і зараз».
Треба зауважити, що в Запорізькій обласній раді започатковано нову традицію – не дарувати новопризначеним чиновникам квіти. Ще під час представлення губернатора Петро Порошенко зробив акцент на тому, що традицію з квітами вирішили відкласти до кращих часів. Продовжити справу Президента вирішив голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко. Після виступу губернатора він зазначив: «Ми підготували для Валентина Михайловича букет квітів, але він сказав, що це не свято, а робота, і попросив його не вручати».

Командні втрати
Перед тим, як перейти до порядку денного, депутати могли зробити якесь звернення, заяву тощо. Скористався такою можливістю голова одіозної фракції Партії регіонів Ігор Грозовський – він повідомив, що лави партії знову порідшали. На цей раз колись найпопулярніша та найуспішніша фракція втратила одразу вісім депутатів, серед яких і перший заступник голови ради Світлана Абдурахманова. Таким чином, позафракційних в обласній раді стало ще більше.
До речі, найближчим часом лави цієї партії, як і облради в цілому, навряд чи хтось поповнить, адже депутати не підтримали проект рішення про виділення коштів на довибори. Згідно з цим проектом, на проведення виборів мали виділити 4 мільйони гривень, але не справдилося: 45 депутатів виступили проти такого рішення.

Гроші на оборону
Під час сесії депутати ухвалили низку рішень, що стосуються зміцнення обороноздатності та підтримки правоохоронних органів і військових частин. Найбільшу увагу приділили питанню реконструкції будівлі Бердянської міжрайонної прокуратури. Ціна питання – 500 тисяч гривень на ремонт і 100 тисяч гривень на комп’ютерну техніку. Про цей проект клопотав особисто прокурор області Олександр Шацький: «Корупція з’являється тоді, коли державні органи припиняють фінансувати державні структури. Прошу підтримати прокуратуру та виділити 500 тисяч – не дуже це й великі кошти». Депутати перейнялися проблемою і проголосували майже одностайно – проект прийнято, Бердянська прокуратура буде з грошима.

660 тисяч на ЗОДТРК
Не оминули депутати й питання інформаційної безпеки. Мова йшла про підтримку Запорізької обласної державної телерадіокомпанії. На сесії було запропоновано внести зміни до Програми сприяння розвитку інформаційної галузі області на 2011-2015 роки, а саме – збільшити фінансування ЗОДТРК на 660 тисяч гривень на місяць. Необхідність такого кроку пояснив начальник Управління у справах преси та інформації ОДА Олександр Цегельник: «Для Запорізької області, яка знаходиться поблизу зони бойових дій, нагальним є питання забезпечення інформаційної безпеки, зокрема домінування українського інформаційного продукту в медіапросторі. ЗОДТРК – єдиний державний телемовник, програми якого найповніше висвітлюють діяльність органів влади та реалізують державну політику. Але суттєвою перешкодою в цьому є недостатнє фінансування. Канал веде мовлення лише три години вранці та сім годин увечері. До того ж у цьому році держфінансування зменшується з 10 до семи годин на добу. Але наближення області до зони АТО робить вкрай необхідним повноцінне мовлення – 400 годин на місяць. Для забезпечення цього потрібно додатково 660 тисяч гривень».

Мільйони в «засіках»
Без перебільшення можна сказати, що одним з найочікуваніших питань сесії був розподіл вільних бюджетних залишків та резервів. Виявилося, що в «засіках» обласного бюджету назбиралося 200 мільйонів гривень. Їх розподілили за декількома напрямками. Найбільше грошей виділено на програмні заходи: на охорону здоров’я – 26 мільйонів гривень, на теплозбереження (заміну вікон) закладів, що фінансуються з обласного бюджету, – 21 мільйон, на оздоровлення дітей – 19 мільйонів, на забезпечення соціального захисту – 12 мільйонів, на силові структури – 8,5 мільйона. Окрім того, 885 тисяч гривень було виділено для 61-го військового мобільного госпіталю Куйбишевського району – ці кошти підуть на оплату енергоносіїв та комунальних послуг.

Календарь

Март 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архивы

Интервью

Валерий Зотов: «Главный успех Александра Поляка в том, что ему поверили люди»

23 сентября бывшему мэру Запорожья Александру Поляку исполнился бы 71 год. Накануне этой даты мы встретились с ближайшим соратником Александра Владимировича Валерием Зотовым и вот, что он рассказал о своем друге и старшем товарище…

Читать полностью...

Евгений Шевченко: «Налоговый пресс сдерживает развитие украинского бизнеса и самого государства»Координатор «Полка Победы» Андрей Иванов: «Новый языковой закон дестабилизирует Украину»Александр Васильев: «В Украине скоро появится рынок экологических товаров»