Дим, кров, фейсбук

18:19
Запоріжжя в диму. Запах майдану.
Саме тоді на Фестивальній почали розводити багаття. Люди грілися. Палили переважно знайдені у дворах викинуті новорічні ялинки.
19:20
Запоріжжя!!! Не ходіть поодинці! Тітушки групами в дворах!
Одну з таких груп я бачив особисто за «Байдою». Людей 15, у чиїх руках були якісь кийки.
19:25
Будівля Запорізької ОДА: з вікон чиновників виглядають тітушки.
Вони не просто там були, вони фотографували собі на добру пам’ять мітингуючих. У них світили ліхтарями, але це не змусило нікого сховатися і відійти від вікна.
19:42
Медикам треба волонтери. Багато! Запоріжжя!
Допомогу почали надавати, коли після кинутих під час штурму силовиками гранат пошкодило ногу жінці. Втім професійних медпрацівників майже не було. У штабі, який на той час організувався у «Байді» на першому поверсі, були переважно студенти.
20:01
В «Байді» чекають провокацій. Охорону просять залишати при вході держаки.
Охорона майдану була розбита на десятки. Пізніше вони патрулювали з держаками від лопат.
20:10
Людей просять покинути «Байду», аби наступні погрілися. Треба волонтери в охорону.
Грітися в фойє пускали і так, але просили, аби люди збиралися цивілізовано групами.
20:14
Люди звозять дрова і теплі речі до штабу.
І таких людей було багато. Везли ковдри, продукти. Тут допомагали самі ж переносити.
20:17
Площу вичистили від снігу. Народна барикада. Запорізька ОДА в облозі.
Протестувальники купували в магазинах сіль, посипали нею кригу. За години стояння крига танула. Хтось привіз лопати для прибирання. Відтак, на замітку комунальникам – на мітингах прибирають швидше і ретельніше, ніж, часто, у дворах.
20:20
За вогнем міліція. З другого поверху видно тітушків. Для інфи хто не знає – будівля зсередини у коридорі не має вікон на площу. Вони у кабінетах.
20:21
Людей просять не розходитися. В Запоріжжі трохи поменшало мітингуючих, але, кажуть, багато гріються і патрулюють.
У цьому ж полягає і головна проблема. Люди розійшлися, хоча і в межах площі. Тоді ж почали надходити повідомлення про те, що в дворах знову помічали групи спортивно одягнутих молодиків.
20:28
Барикада росте. Запоріжжя скандує «Запорозька Січ». За моєю інфою підготовлено півсотні документів до арешту завтра.
Керівництво облМВС повідомляло, що задокументовані учасники штурму.
20:31
З боку Профспілок прибуло 30 космонавтів.
Ми миттєво пішли перевірити, адже інформації надходило дуже багато. Так, дійсно був ще один бус, але самих бійців ми вже не побачили.
20:34
В рядах ментів бачимо молодиків в штацькому. Бритих.
Вони почали з’являтися. Спочатку був один, за кілька хвилин – троє.
20:35
Тітушки курять з вікон ЗОДА.
Вже було темно, проте у вікна намагалися світити ліхтариками. Крім того, їх видавали вогники від цигарок.
20:37
Менти шикуються.
20:42
З другого поверху зникли нелюди.
У цей час я особисто ще не вірив у зачистку, адже керівництво облМВС божилося, що ніякої бійні і крові не буде. Але, про всяк випадок, я тугіше затяг шнурівки на черевиках, аби не розв’язалися випадково. Думав, що можливо доведеться бігти, але не вірив у це…
20:44
Всі медикаменти, речі і ліки прямо в «Байду».
20:49
Ставлять намети напроти центрального. Кричать «ВІДСТУПУ НЕМА».
Щоправда, за кілька хвилин намети перенесли далі до багаття в ялинках. Мені почали телефонувати різні люди, повідомляти, що наказ про зачистку вже даний. Чекають команди.
20:58
Охорона мобілізувалася і вся майже стяглася до майдану #Запоріжжя
Мав на увазі охорону власне майдану. Частина стояла біля барикади, частина далі. Людей просили не розходитися по площі.
21:12
Підозріло. По проспекту не їздять легкові. Тільки громадський транспорт. Є інформація, що ДАІ їх завертає.
Інформація була зі слів людини, що везла продукти. Його в районі «Гагаріна» зупиняли.
21:12
Гниди. Зачистка. Пакують. Атакують і на «Байду».
У цей час у мене було пряме включення телефоном на Київ. Спочатку я сказав, що ситуація спокійна. Але не встиг договорити, як Роман Акбаш, котрий був поряд, сказав мені озирнутися. Вони бігли. І їх було багато. Розкажу трішки про схему зачистки. Спочатку від входу облдержадміністрації вибігло близько 50-70 міліціянтів (я свідомо жодного разу не застосував неприйнятний для них термін «правоохоронці»), вони живим ланцюгом роз’єднали майдан на дві частини. Усе відбулося менше, ніж за хвилину. Миттєво з обох входів бігли люди зі щитами і кийками. У цей час я був у прямому ефірі. Навіть сказав, що лежачих не добивають, але Роман розвернув мене в інший бік, і я сам бачив, як «людина» з другої групи тих, хто отримує зарплату з наших податків, буквально стрибала на голові у лежачого. Мітингуючі кинулися через проїжджу частину. Багато хто падав, адже була ожеледь. У людей, що ховали обличчя за щитами і шоломами, летіло каміння і палиці. Ми поки стояли…
21:13
Атакують з тітушками.
… з боку облради (не з центрального входу) вибігла група з близько 300 спортивних молодиків. На руках у них були білі позначки. Обличчя прикриті медичними пов’язками. У руках були кийки, держаки, у когось бита. Ми почали тікати через слизький проспект в бік парку. Частина спецпризначенців там вже наздоганяла людей.
21:16
В нас стріляють.
Так, я чув постріли і бачив зброю. Я не фахівець, то, що це за рушниця і чим стріляє, знати не можу. Але це було. Я бачив сам. У цей час у бік людей, які розбігалися по всьому району, полетіли салюти з боку тітушок (в Запоріжжі у них є горде ім’я, яке не потребує коментарів, – піклушки). Таких потужних салютів (один із них летів прямо на нас) у нас не пускають навіть на День Незалежності. Певно, берегли для унікального випадку.
21:18
В людей кидають гранати.
Лунали вибухи. До цього губернатор і його прислужники заявляли, що гранати застосовувати більше не будуть. Ми побігли вздовж проспекту під будинками, а далі дворами. Я бачив, як ті самі тітушки забивали людей. Міліція була з народом (отим, що бив лежачих) і навіть допомагала йому.
21:28
Тітушки виловлюють дворами Запоріжжя.
21:39
Не викликайте таксі по району. Людей із запахом диму везуть до райвідділків. Пишуть мені френди.
21:43
З феєрверків били тітушки в наш бік.
21:48
Тітушки були позначені білими пов’язками.
21:57
Уточнення. Ймовірно, у деяких таксі є позивні. Малоймовірно, що я б не пручався, якби їхав не туди. Швидше за все, повідомляють пароль і приймають за адресою.
Коли ми дісталися в більш-менш безпечне місце, мені телефонували люди з проханням написати, щоб не користувалися таксі в районі. По одному дзвінку говорили, що дехто з таксистів віз у райвідділок людину, що пахла димом. Нам у це віриться слабо, адже я не можу уявити спокійною людину, яку везуть не в той бік. Інші повідомляли, що у деяких водіїв були позивні. А тому одного з втікачів затримали за місцем прибуття. Їхав він не додому. Через день мені говорили, що була домовленість з деякими водіями «з бордюру». Варто зазначити: я не звинувачував усіх таксистів. Багато хто з них – порядні люди, а крім того, запоріжці. Я говорив про поодинокі випадки. Береженого Бог береже.
22:01
Незнайомці забирали додому людей. Відкривали двері втікачам #Запоріжжя
Прямо на площі Фестивальній хлопця з дівчиною приютили незнайомці. Вони забігли у під’їзд, стукали у двері і кричали, що «Беркут» б’є людей. Їх впустили. Мені повідомляли про ще один такий випадок. У будинку біля головпоштамту.
22:07
Журналіста Дмитра Смольєнка побили під час розмови по мобільному. Зв’язку з ним немає.
22:09
Телефон обривають. Зі мною і Романом Акбашем все ок.
22:23
Травматологія забита людьми.
22:27
Не їдьте в 5-у лікарню!
О, да! Офіційну позицію лікарні мені оголосили на тій самій сторінці у Фейсбук. Написали, що це брехня, міліції не було, допомогу надавали, але людей було мало. Це офіційно. А ще офіційно тітушок не було в приміщенні ЗОДА, а ще офіційно мітингарі розійшлися самі і правоохоронці не застосовували силу. А знаєте, іноді в мене складається враження, що наш губернатор сам вірить у те, що говорить. У мене була інформація від медиків. Інші медики писали коментарі, що я брехун. Просто медики є різні. Як і журналісти.
22:44
Юристи і правові консультанти, помічники, чи як воно зветься. Терміново в Орджонікідзевський райвідділ. Там треба допомога!
Затриманих звозили туди. Серед ночі приїжджали і слідчі.
22:51
Завтра скажуть, що людей били фани. На тітушках, які відношення не мають до фан-руху, бачили символіку. Це провокація.
23:15
Губернатор Пеклушенко приїхав у райвідділок, мені повідомили.
00:41
Я дома. Дякую за доставку *******. Досі відчуваю, як дере в горлі і печуть очі. Дякую за підтримку.
І навіть зараз, через кілька днів після кривавого розгону, після того, як я чув брехню від губернатора, міліції, медиків, я все одно вірю у мир і добро. І дякую за підтримку всім, хто дзвонив і передавав інформацію. Аби карателі і кати не переоцінювали свої сили, просто скажу, що інформацію моїм колегам передавали, в тому числі, близьке оточення так званого губернатора, найближчі люди до міської влади, не останні люди в правоохоронних органах. Хочете знати хто конкретно? Шукайте у Фейсбуку чи інших соціальних мережах. Інформація надходить досі. І досі я її намагаюся перевіряти і писати там, де відбувалася текстова трансляція. А до губернатора є тільки одне питання: «Шановний, як Вам спалося в ніч з неділі на понеділок?».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *