У Запоріжжі відбувся марш цивільного корпусу добровольчого полку

CMOL7608
Цього року День Державного прапора України запам’ятається запоріжцям не лише офіційними урочистостями, але й альтернативними варіантами вшанування національного символу. Однією з головних подій 23 серпня по праву можна назвати ходу запорізького осередку цивільного корпусу добровольчого полку «Азов». До цього дня об’єднання мало про себе заявляло, але їх публічний дебют був яскравим в усіх значеннях цього слова.
У ході взяли участь близько 300 представників цивільного корпусу полку «Азов». Стартували від площі Поляка, де до них приєдналися кілька десятків запорожців з національною символікою. Спеціально для проведення маршу на час перекрили ділянку дороги від зупинки «Універмаг «Україна»» до Майдану Героїв. Чи то городян від «азовців», чи то «азовців» від городян охороняли кілька десятків міліціонерів.
Марш був по-справжньому емоційним і динамічним. Молоді люди по ходу руху вигукували: «Слава Україні – смерть ворогам», «За Запоріжжя, за Україну, битимусь вічно за Батьківщину», «Нехай Москва лежить в руїнах – та нам на це начхати, за нами вся велика Україна, і ми йдемо перемагати». Пізніше картинку доповнили запалені фаєри. Марширувальники пройшлися до стін ОДА, де завершили свою акцію мітингом.
Запорізький цивільний осередок «Азов», представлений на заході, – це в основному міцні молодики. За словами голови корпусу Максима Зайченка, їх організація була створена, щоб допомагати воюючим бійцям полку:
– Ми сформували наш цивільний корпус для того, щоб у хлопців був надійний тил. Це об’єднання наших союзників, які повинні забезпечити перемогу України.
«Цивільні азовці» вирішили провести марш саме у День Державного прапора, щоб висловити свою позицію:
– Це свято напередодні Дня незалежності, тому найбільш актуальними є масові збори і прояв своєї позиції. На марш відгукнулося багато людей. Хоча бажано, щоб у нашому місті, яке є майже мільйонником, приходило більше людей.
Рішення провести свій марш окремо від подібних заходів, організованих у Запоріжжі на офіційному рівні, керівник запорізького цивільного осередку пояснив бажанням залишатися повністю самостійною організацією:
– Ми вирішили провести марш окремо, оскільки скоро вибори, а ми – аполітична структура, яка не хоче ні з ким асоціюватися.
Можливо, «азовці» не бажають, щоб їх зараховували до якоїсь політичної партії, оскільки самі мають амбіції бути не лише волонтерською організацією при військовому полку. Принаймні, наразі почалась активна презентація цивільних корпусів «Азову» в різних містах України. Так, аналогічний марш «азовці» провели в День незалежності в Одесі та Житомирі, а 27 серпня Андрій Білецький, командир полку «Азов», представить цивільний корпус полку в Харкові.
В цілому було видно, що до ходи підготувалися серйозно. Десятки екземплярів однакового одягу, атрибути з символікою «Азову», автосупроводження маршу. На мітингу, який став продовженням ходи, всім охочим роздавали полкову газету і брошури із зверненням командира «Азову» і депутата Верховної Ради Андрія Білецького.
Під час мітингу перед стінами Запорізької ОДА, на Майдані Героїв, до запорожців з промовою звернувся заступник командира полку «Азов» Олег Однороженко:
– У минулі роки День Державного прапору не відзначався, бо це було свято офіційної української влади, ціну якої ми всі знаємо. Це було свято чиновників і грабіжників державного майна, тому люди його не святкували. Але з минулого року він відзначається всім українським народом, тому що зараз національний прапор дійсно національний. Це прапор боротьби, освячений кров’ю наших бійців, які захищають Батьківщину на східному фронті. Цей прапор освячений кров’ю кращих людей української нації. Не тих чиновників, які сидять у кабінетах і приймають дурні рішення, а тих, хто готовий пожертвувати всім заради процвітання нашої країни. У майбутньому це буде прапор перемоги. Скоро День Державного прапора України відзначатимуть не тільки в українських містах, а й у містах, звільнених нашою армією від тоталітарного режиму Путіна. Цей прапор будуть вшановувати в Москві та інших містах Російської Федерації.
Завершили мітинг Молитвою українського націоналіста.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *