Запорожців очікує масштабна реконструкція подій 43-го

Публіка, як відомо, нині вельми розпещена, тому здивувати її чимось досить непросто. Однак організатори військово-патріотичного фестивалю, присвяченого 70-річчю визволення Запоріжжя, впевнені, що їм це вдасться. Про це представники клубів «Воїн» і «Фаетон» заявили на прес-конференції, що стала свого роду анонсом майбутнього події.

До слова на зустріч з пресою двоє організаторів дійства вже прийшли в радянській формі того часу і відразу ж запевнили, що спробують домогтися «повного занурення» в події осені 1943 року, коли Червона армія вибила війська Вермахту із Запоріжжя. В цьому році в реконструкції битви, яка стане кульмінацією фестивалю, буде брати участь більше 600 чоловік, що представляють дев’ять країн світу: Росію, Білорусь, Фінляндію, Ізраїль, Болгарію, Румунію, Словаччину.

— У реконструкції братимуть участь також чотири танка — два радянських і два німецьких, вісім літаків. Передбачений повітряний десант, рукопашна сутичка і багато іншого, то, що занурить нас в осінь 43-го, — розповідає голова клубу військової реконструкції «Воїн» Олександр Ткаченко.

Сюди ж можна додати 14 одиниць різних знарядь, 21 автомобіль і близько 30-ти кулеметів. Власне, кажуть організатори, сам фест фактично почався — уже прибуло близько 200 гостей, що розташувалися в наметовому містечку неподалік від місця майбутнього зіткнення двох армій. Там, кажуть, в рамках «занурення» намагаються точно передати і побут того часу, а учасники навіть несуть службу — вартову і патрульну. Найдальша точка, звідки їдуть бажаючі «звільнити» Запоріжжя від фашистів, — це Хабаровськ. А делегація з Томська, за словами організаторів, на особливому рахунку, оскільки саме томичі, по суті, виганяли німців з нашого міста.

За словами засновника клубу «Воїн» Олега Павлова, ідея військової реконструкції насамперед в тому, щоб «на матеріальній основі показати всю складність і всі труднощі військової ратної праці». Масштабність дійства, впевнені організатори, оцінить не лише глядач, який прийде в балку Партизанську (неподалік від Запорізького дубу) в неділю, 13 жовтня (початок — о 12:00), а й представники Книги рекордів України.

— Одразу після проведення бою експертна комісія дасть свою оцінку, зафіксує вона рекорд в статусі «Наймасштабніша військово-історична реконструкція часів Великої Вітчизняної війни в Україні», — каже прес-офіцер військово-історичного клубу «Фаетон» Віталій Дзюба.

До слова, в нинішньому році журналістам вперше дадуть можливість відчути себе військовими кореспондентами: їм видадуть форму, спецпосвідчення і пустять працювати у вирі подій. Сам бій, що цікаво, повинні ще знімати кіношники. Щоправда, в якій саме картині можуть промайнути запорізькі кадри, організатори реконструкції тримають у таємниці.