ГлавнаяОбщество
Будь здоровим! Гартування
Організм людини перебуває в постійному й тісному зв’язку із зовнішнім середовищем. На нього обрушуються різкі коливання температури повітря, його вологості, швидкості вітру, зміни атмосферного тиску. За допомогою спеціальних заходів можна підвищити стійкість організму до шкідливих дій зовнішнього середовища, навіть до таких, як збудники інфекційних захворювань. Це досягається процедурами гартування.
Слово «гартування» прийшло в медицину з технічних наук, де воно означає збільшення твердості металу. Та коли ти чуєш заклик: «Загартовуйся!», то, як правило, не знаєш, з чого розпочати. Бігати босоніж по снігу? Їсти морозиво на вулиці в лютий холод? Стояти під проливним дощем?
Починаючи загартовуватися, потрібно знати певні правила. Правило перше: по-ступовість. Правило друге: систематичність. Правило третє: підбір процедур має бути індивідуальним. Правило четверте: засоби гартування необхідно урізноманітнювати і застосовувати в комплексі.
Основними засобами гартування є вода, повітря і сонце. Якщо ви вирішили застосовувати таку процедуру гартування, як холодний душ, потрібно дотримуватися всіх чотирьох правил. Слідуючи першому, починати з приємної нехолодної температури води, знижуючи її поступово. Враховуючи правило друге, не пропускати процедури. Навіть якщо ви тільки почали і раптом захворіли, слід трохи підвищити температуру води, але не уникати процедури. Правило третє дозволить планувати заходи так, щоб це було зручно за часом і максимально ефективно за тривалістю, а також дозволить обрати початкову температуру, виходячи з вашого стану здоров’я. Не секрет, що одні люди починають купатися в річці або морі при 16-18°С води, зовсім не будучи загартованими. А інші можуть захворіти, купаючись у воді температурою 22-24°С.
Важливо пам’ятати про четверте правило. Якщо ви тривалий час робили процедури, які загартовують проти низьких температур, це не означає, що ви добре себе почуватимете при високій температурі. Тому, гартуючись, потрібно поєднувати різноманітні чинники зовнішнього середовища.
І ще. Можна застосовувати контрастний душ, полоскати горло водою з холодильника, використовувати сонячні ванни й інше, та при цьому щодня кутатися в теплі речі й ховатися від протягів. Звісно, в такому разі здоров’я анітрохи не додасться.
Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області
Интервью
Валерий Зотов: «Главный успех Александра Поляка в том, что ему поверили люди»
23 сентября бывшему мэру Запорожья Александру Поляку исполнился бы 71 год. Накануне этой даты мы встретились с ближайшим соратником Александра Владимировича Валерием Зотовым и вот, что он рассказал о своем друге и старшем товарище…
Евгений Шевченко: «Налоговый пресс сдерживает развитие украинского бизнеса и самого государства»Координатор «Полка Победы» Андрей Иванов: «Новый языковой закон дестабилизирует Украину»Александр Васильев: «В Украине скоро появится рынок экологических товаров»
Ностальгия
В Запорожье начата установка главной городской елки
На площади Маяковского «выросла» 14-метровая стальная елка с искусственными ветками.
Сорок лет безПостамент памятника Ленину демонтируютПоздравляем любимых читателей с Днем Победы!
Спорт
Футболисты «Металлурга» возобновили тренировки
Футболисты запорожского «Металлурга» возобновили тренировки в Запорожье после вынужденного отпуска, связанного с карантином, и сбора в Турции.
Читать полностью...Профессиональный бокс против ММА: за кем будущее?Запорожье примет игры Кубка ДэвисаВ запорожском «Металлурге» сменился тренерский штаб