ГлавнаяПолитика

Новости

Итоги визита Юрия Луценко в Запорожье: задержание Комиссарова, подозрение Сину, благодарность Романову

luzГенеральный прокурор Украины Юрий Луценко во время сегодняшнего визита в Запорожье сделал ряд резонансных заявлений. Главное из них касается покушения на жизнь бизнесмена Евгения Анисимова, которого при президентстве Януковича тогдашняя оппозиция называла «запорожским смотрящим».

Читать полностью...

Юрий Луценко может поменять запорожского прокурораВ Запорожье обыскали полицию охраныВетераны АТО после блокирования Госгеокадастра в Запорожье добились разговора с губернаторомСуд обязал зарегистрировать в ЕРДР сведения о злоупотреблениях военной прокуратурыСуд восстановил в должности главврача 5-й горбольницыВ Запорожье СБУ проводит обыск у основателя «Полка Победы»Завод «Продмаш» в Мелитополе пришел в упадокТриста тысяч учеников сели за парты в Запорожской областиВ Камыш-Заре подняли самый высокий флаг Запорожской областиВ Запорожье едет Юрий Луценко

Дим, кров, фейсбук

Тарас БІЛКА №5 30 января, 2014

9odkjnpjffe-1-article-picture2Стався на запорізькому Євромайдані такий момент, коли мені зателефонували знайомі і запитали, що там відбувається. Дзвінків стало значно більше, коли мені повідомили: «Веб-камера на Поштамті не показує Фестивальну. Пиши, що там». І я почав писати. Більш розширено цю хроніку наводжу нижче. Усі ці повідомлення є на моїй сторінці, редагувати їх не буду, але деякі треба пояснити. На той момент був емоційний, прямий, текстовий репортаж.

18:19
Запоріжжя в диму. Запах майдану.
Саме тоді на Фестивальній почали розводити багаття. Люди грілися. Палили переважно знайдені у дворах викинуті новорічні ялинки.
19:20
Запоріжжя!!! Не ходіть поодинці! Тітушки групами в дворах!
Одну з таких груп я бачив особисто за «Байдою». Людей 15, у чиїх руках були якісь кийки.
19:25
Будівля Запорізької ОДА: з вікон чиновників виглядають тітушки.
Вони не просто там були, вони фотографували собі на добру пам’ять мітингуючих. У них світили ліхтарями, але це не змусило нікого сховатися і відійти від вікна.
19:42
Медикам треба волонтери. Багато! Запоріжжя!
Допомогу почали надавати, коли після кинутих під час штурму силовиками гранат пошкодило ногу жінці. Втім професійних медпрацівників майже не було. У штабі, який на той час організувався у «Байді» на першому поверсі, були переважно студенти.
20:01
В «Байді» чекають провокацій. Охорону просять залишати при вході держаки.
Охорона майдану була розбита на десятки. Пізніше вони патрулювали з держаками від лопат.
20:10
Людей просять покинути «Байду», аби наступні погрілися. Треба волонтери в охорону.
Грітися в фойє пускали і так, але просили, аби люди збиралися цивілізовано групами.
20:14
Люди звозять дрова і теплі речі до штабу.
І таких людей було багато. Везли ковдри, продукти. Тут допомагали самі ж переносити.
20:17
Площу вичистили від снігу. Народна барикада. Запорізька ОДА в облозі.
Протестувальники купували в магазинах сіль, посипали нею кригу. За години стояння крига танула. Хтось привіз лопати для прибирання. Відтак, на замітку комунальникам – на мітингах прибирають швидше і ретельніше, ніж, часто, у дворах.
20:20
За вогнем міліція. З другого поверху видно тітушків. Для інфи хто не знає – будівля зсередини у коридорі не має вікон на площу. Вони у кабінетах.
20:21
Людей просять не розходитися. В Запоріжжі трохи поменшало мітингуючих, але, кажуть, багато гріються і патрулюють.
У цьому ж полягає і головна проблема. Люди розійшлися, хоча і в межах площі. Тоді ж почали надходити повідомлення про те, що в дворах знову помічали групи спортивно одягнутих молодиків.
20:28
Барикада росте. Запоріжжя скандує «Запорозька Січ». За моєю інфою підготовлено півсотні документів до арешту завтра.
Керівництво облМВС повідомляло, що задокументовані учасники штурму.
20:31
З боку Профспілок прибуло 30 космонавтів.
Ми миттєво пішли перевірити, адже інформації надходило дуже багато. Так, дійсно був ще один бус, але самих бійців ми вже не побачили.
20:34
В рядах ментів бачимо молодиків в штацькому. Бритих.
Вони почали з’являтися. Спочатку був один, за кілька хвилин – троє.
20:35
Тітушки курять з вікон ЗОДА.
Вже було темно, проте у вікна намагалися світити ліхтариками. Крім того, їх видавали вогники від цигарок.
20:37
Менти шикуються.
20:42
З другого поверху зникли нелюди.
У цей час я особисто ще не вірив у зачистку, адже керівництво облМВС божилося, що ніякої бійні і крові не буде. Але, про всяк випадок, я тугіше затяг шнурівки на черевиках, аби не розв’язалися випадково. Думав, що можливо доведеться бігти, але не вірив у це…
20:44
Всі медикаменти, речі і ліки прямо в «Байду».
20:49
Ставлять намети напроти центрального. Кричать «ВІДСТУПУ НЕМА».
Щоправда, за кілька хвилин намети перенесли далі до багаття в ялинках. Мені почали телефонувати різні люди, повідомляти, що наказ про зачистку вже даний. Чекають команди.
20:58
Охорона мобілізувалася і вся майже стяглася до майдану #Запоріжжя
Мав на увазі охорону власне майдану. Частина стояла біля барикади, частина далі. Людей просили не розходитися по площі.
21:12
Підозріло. По проспекту не їздять легкові. Тільки громадський транспорт. Є інформація, що ДАІ їх завертає.
Інформація була зі слів людини, що везла продукти. Його в районі «Гагаріна» зупиняли.
21:12
Гниди. Зачистка. Пакують. Атакують і на «Байду».
У цей час у мене було пряме включення телефоном на Київ. Спочатку я сказав, що ситуація спокійна. Але не встиг договорити, як Роман Акбаш, котрий був поряд, сказав мені озирнутися. Вони бігли. І їх було багато. Розкажу трішки про схему зачистки. Спочатку від входу облдержадміністрації вибігло близько 50-70 міліціянтів (я свідомо жодного разу не застосував неприйнятний для них термін «правоохоронці»), вони живим ланцюгом роз’єднали майдан на дві частини. Усе відбулося менше, ніж за хвилину. Миттєво з обох входів бігли люди зі щитами і кийками. У цей час я був у прямому ефірі. Навіть сказав, що лежачих не добивають, але Роман розвернув мене в інший бік, і я сам бачив, як «людина» з другої групи тих, хто отримує зарплату з наших податків, буквально стрибала на голові у лежачого. Мітингуючі кинулися через проїжджу частину. Багато хто падав, адже була ожеледь. У людей, що ховали обличчя за щитами і шоломами, летіло каміння і палиці. Ми поки стояли…
21:13
Атакують з тітушками.
… з боку облради (не з центрального входу) вибігла група з близько 300 спортивних молодиків. На руках у них були білі позначки. Обличчя прикриті медичними пов’язками. У руках були кийки, держаки, у когось бита. Ми почали тікати через слизький проспект в бік парку. Частина спецпризначенців там вже наздоганяла людей.
21:16
В нас стріляють.
Так, я чув постріли і бачив зброю. Я не фахівець, то, що це за рушниця і чим стріляє, знати не можу. Але це було. Я бачив сам. У цей час у бік людей, які розбігалися по всьому району, полетіли салюти з боку тітушок (в Запоріжжі у них є горде ім’я, яке не потребує коментарів, – піклушки). Таких потужних салютів (один із них летів прямо на нас) у нас не пускають навіть на День Незалежності. Певно, берегли для унікального випадку.
21:18
В людей кидають гранати.
Лунали вибухи. До цього губернатор і його прислужники заявляли, що гранати застосовувати більше не будуть. Ми побігли вздовж проспекту під будинками, а далі дворами. Я бачив, як ті самі тітушки забивали людей. Міліція була з народом (отим, що бив лежачих) і навіть допомагала йому.
21:28
Тітушки виловлюють дворами Запоріжжя.
21:39
Не викликайте таксі по району. Людей із запахом диму везуть до райвідділків. Пишуть мені френди.
21:43
З феєрверків били тітушки в наш бік.
21:48
Тітушки були позначені білими пов’язками.
21:57
Уточнення. Ймовірно, у деяких таксі є позивні. Малоймовірно, що я б не пручався, якби їхав не туди. Швидше за все, повідомляють пароль і приймають за адресою.
Коли ми дісталися в більш-менш безпечне місце, мені телефонували люди з проханням написати, щоб не користувалися таксі в районі. По одному дзвінку говорили, що дехто з таксистів віз у райвідділок людину, що пахла димом. Нам у це віриться слабо, адже я не можу уявити спокійною людину, яку везуть не в той бік. Інші повідомляли, що у деяких водіїв були позивні. А тому одного з втікачів затримали за місцем прибуття. Їхав він не додому. Через день мені говорили, що була домовленість з деякими водіями «з бордюру». Варто зазначити: я не звинувачував усіх таксистів. Багато хто з них – порядні люди, а крім того, запоріжці. Я говорив про поодинокі випадки. Береженого Бог береже.
22:01
Незнайомці забирали додому людей. Відкривали двері втікачам #Запоріжжя
Прямо на площі Фестивальній хлопця з дівчиною приютили незнайомці. Вони забігли у під’їзд, стукали у двері і кричали, що «Беркут» б’є людей. Їх впустили. Мені повідомляли про ще один такий випадок. У будинку біля головпоштамту.
22:07
Журналіста Дмитра Смольєнка побили під час розмови по мобільному. Зв’язку з ним немає.
22:09
Телефон обривають. Зі мною і Романом Акбашем все ок.
22:23
Травматологія забита людьми.
22:27
Не їдьте в 5-у лікарню!
О, да! Офіційну позицію лікарні мені оголосили на тій самій сторінці у Фейсбук. Написали, що це брехня, міліції не було, допомогу надавали, але людей було мало. Це офіційно. А ще офіційно тітушок не було в приміщенні ЗОДА, а ще офіційно мітингарі розійшлися самі і правоохоронці не застосовували силу. А знаєте, іноді в мене складається враження, що наш губернатор сам вірить у те, що говорить. У мене була інформація від медиків. Інші медики писали коментарі, що я брехун. Просто медики є різні. Як і журналісти.
22:44
Юристи і правові консультанти, помічники, чи як воно зветься. Терміново в Орджонікідзевський райвідділ. Там треба допомога!
Затриманих звозили туди. Серед ночі приїжджали і слідчі.
22:51
Завтра скажуть, що людей били фани. На тітушках, які відношення не мають до фан-руху, бачили символіку. Це провокація.
23:15
Губернатор Пеклушенко приїхав у райвідділок, мені повідомили.
00:41
Я дома. Дякую за доставку *******. Досі відчуваю, як дере в горлі і печуть очі. Дякую за підтримку.
І навіть зараз, через кілька днів після кривавого розгону, після того, як я чув брехню від губернатора, міліції, медиків, я все одно вірю у мир і добро. І дякую за підтримку всім, хто дзвонив і передавав інформацію. Аби карателі і кати не переоцінювали свої сили, просто скажу, що інформацію моїм колегам передавали, в тому числі, близьке оточення так званого губернатора, найближчі люди до міської влади, не останні люди в правоохоронних органах. Хочете знати хто конкретно? Шукайте у Фейсбуку чи інших соціальних мережах. Інформація надходить досі. І досі я її намагаюся перевіряти і писати там, де відбувалася текстова трансляція. А до губернатора є тільки одне питання: «Шановний, як Вам спалося в ніч з неділі на понеділок?».

Календарь

Сентябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Архивы

Интервью

Николай Лозовой: «Авиации Украины быть!»

lozovoy01С 19 по 25 июня в Париже прошел традиционный авиасалон Ле Бурже, на котором побывали и запорожцы. Среди них – основатель и главный редактор специализирующегося на авиационной тематике журнала «Avia Prime» Николай Лозовой, который рассказал «Правде» об увиденном во Франции.

Читать полностью...

Александр Шацкий: «Если правосудие будет работать как в Америке, я – за эксперименты»Юрий Шутак: «В судебной системе наблюдается коллапс»Ростислав Шурма: «Хочу, чтобы «Запорожсталь» не была градообразующим предприятием»

Ностальгия

К 79-летию Владимира Высоцкого

visotsky

 

 

 

Сегодня Владимиру Семеновичу Высоцкому исполнилось бы 79 лет. С Запорожьем этого великого человека связывает многое…

Читать полностью...

В Запорожье почтили память погибших «афганцев» и защитников РодиныЗапорожцев приглашают на балЯрко и быстро

Спорт

В Мелитополе пройдут православные спортивные игры

volodymyr30 сентября в г. Мелитополь состоятся III православные спортивные игры на Кубок святого равноапостольного князя Владимира среди благочиний (структурных подразделений) Запорожской епархии Украинской Православной Церкви.

Читать полностью...

Для тренировок атлетов и гимнастов будут выделены бюджетные средстваВ Запорожье пройдет всеукраинский турнир по дзюдо памяти ЦыбульскихВ Запорожской области проходит футбольный кубок ЮНИСЕФ