Запоріжці урочисто відзначили День Державного прапора

Верх-4
День Державного прапора в Україні святкують лише з 2004 року. Свято офіційно затвердив тодішній президент Віктор Ющенко. З того часу кожного року 23 серпня в усіх містах влаштовують офіційні урочистості з цієї нагоди. Не є винятком і Запоріжжя. Відзначати День прапора у нас почали його урочистим підняттям на Майдані Героїв.
На початку церемонії підняття прапора запорожці поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Революції гідності та хвилиною мовчання вшанували героїв Небесної сотні, військовослужбовців, які загинули в ході антитерористичної операції, та мирних жителів, що стали жертвами терористів.
Другий рік поспіль почесне право підняти державний жовто-блакитний символ у Запоріжжі надається військовослужбовцям, що брали участь в АТО на сході України. Цього року прапор урочисто підняли солдат 79-ї окремої аеромобільної бригади В’ячеслав Зайцев та командир 23-го окремого мотопіхотного батальйону 93-ї окремої механізованої бригади, полковник Руслан Кулька. Після підняття прапора по площі маршем пройшли частини Збройних сил України та Національної гвардії України.
Для того щоб День прапору для більшості українців перетворився з формальної події чи розігріву перед Днем незалежності на свято, знадобився не один рік. І не можна стверджувати, що цей процес остаточно завершився. Адже, незважаючи на те, що вже більше року в нашому місті зберігається тенденція прикрашати все жовто-блакитними полотнами, захід на честь державного прапора не отримав великої підтримки серед запорожців – на урочисту акцію прийшло пару сотень людей. Але точно зрозуміло, що місцева влада ще не звільнилася від старого стилю «святкування» з довгими пафосними промовами. Голова Запорізької області Григорій Самардак у своєму зверненні встиг сказати і про надважливість прапору, і про успіхи регіону, і про розбудову нової європейської держави.
– Державний прапор України – це уособлення перемоги, правди, єдності, віри у сьогодення та майбутнє. В області вивішені тисячі українських прапорів. Два дні тому в Куйбишевському районі встановили найвищий стяг у Запорізькій області: на телевежі Комиш-Зорянського ретранслятора підняли прапор на висоті 390 метрів. Його можна побачити навіть з тимчасово окупованих територій. Нехай наші співвітчизники знають, що скоро наш прапор буде і у них – перемога буде за нами. Наразі саме під нашим прапором ми будуємо нову європейську державу. Від кожного з нас залежить доля країни, – заявив Григорій Самардак.
Наступним перед запоріжцями виступив заступник обласного військового комісара Михайло Логвинов. У своїй промові він удався в історичний екскурс і зазначив, що вже більше двох десятків років жоден захід в армії не обходиться без українського прапора:
– Я пам’ятаю далекий 1991 рік, коли ми готувалися до прийняття присяги на вірність українському народові. І вже з січня 1992-го у всіх установах, частинах і підрозділах української армії всі заходи проводилися під прапором незалежної України. Сьогодні державний прапор є у всіх відділеннях, взводах і батальйонах.
Державний прапор невід’ємно присутній не лише у військових частинах, але й на фронті. На цьому у своєму зверненні акцентував увагу учасник АТО В’ячеслав Зайцев:
– Наші прапори розвивалися над Саур-Могилою, над пропускними пунктами, які ми звільняли рік тому. Над терміналами донецького аеропорту та Дебальцевим. Над кожним нашим блокпостом, БТРом, танком, БМП. Це – символ нашої перемоги.
Почесним гостем церемонії з нагоди Дня Державного прапора став ветеран Другої світової війни, капітан першого рангу морської піхоти Іван Оникійович Залужний. Саме його зверненням і закінчився офіційний захід:
– Найголовніше для нас зараз – домогтися миру. Для цього ми повинні бути сильними. Ми повинні повернути назад і Севастополь, і Луганськ, і Донецьк!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *