ГлавнаяКонсультации

Як прийняти спадщину? Який строк встановлюється для прийняття спадщини?

31 мая, 2012

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або відмовитися від неї. Згідно із ст.1270 Цивільного Кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з моменту відкриття спадщини. Моментом відкриття спадщини є момент смерті спадкодавця.

З моменту смерті спадкодавця починає спливати шестимісячний строк для прийняття спадщини. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має особисто подати до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини у вищезазначений шестимісячний строк. Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун. Особа, яка досягла 14 років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника.
Якщо спадкоємець постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, він вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину.
Якщо виникнення в особи права на спадкування залежить від неприй-няття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прий-няття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.
Слід зазначити, що спадкоємець, який подав заяву про прийняття спадщини, також має право її відкликати протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.
Інформацію щодо виконання нотаріальних дій та детальні консультації можливо отримати в Другій запорізькій державній нотаріальній конторі за адресою: м. Запоріжжя, бул. Вінтера, 12; зупинка транспорту «Дніпрогес».

Календарь

Октябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архивы

Интервью

Валерий Зотов: «Главный успех Александра Поляка в том, что ему поверили люди»

23 сентября бывшему мэру Запорожья Александру Поляку исполнился бы 71 год. Накануне этой даты мы встретились с ближайшим соратником Александра Владимировича Валерием Зотовым и вот, что он рассказал о своем друге и старшем товарище…

Читать полностью...

Евгений Шевченко: «Налоговый пресс сдерживает развитие украинского бизнеса и самого государства»Координатор «Полка Победы» Андрей Иванов: «Новый языковой закон дестабилизирует Украину»Александр Васильев: «В Украине скоро появится рынок экологических товаров»

Спорт

Ушла из жизни легенда запорожского футбола – Игорь Черкун

ЧеркунНа 57-м году жизни скончался Игорь Черкун – футболист, ставший легендой запорожского футбола в составе клубов «Металлург» и «Торпедо».

Читать полностью...

Первая победа «Ингульца» в сезонеВ Запорожье прошел «Велодень-2021»Футболисты «Металлурга» возобновили тренировки