Як прийняти спадщину? Який строк встановлюється для прийняття спадщини?

З моменту смерті спадкодавця починає спливати шестимісячний строк для прийняття спадщини. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має особисто подати до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини у вищезазначений шестимісячний строк. Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун. Особа, яка досягла 14 років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника.
Якщо спадкоємець постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, він вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину.
Якщо виникнення в особи права на спадкування залежить від неприй-няття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прий-няття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.
Слід зазначити, що спадкоємець, який подав заяву про прийняття спадщини, також має право її відкликати протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.
Інформацію щодо виконання нотаріальних дій та детальні консультації можливо отримати в Другій запорізькій державній нотаріальній конторі за адресою: м. Запоріжжя, бул. Вінтера, 12; зупинка транспорту «Дніпрогес».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *