«Правда» побувала в центрі агротуризму під Запоріжжям

WP_20151004_045
Про перспективність зеленого, сільського, агро-, екотуризму в Україні говорять протягом останніх 10 років. Зокрема, існує думка, що активний розвиток саме такого виду відпочинку може частково допомогти врятувати українське село. Традиційно вважається, що в нашій області осередки зеленого туризму знаходяться на Азовському узбережжі. Та «Правда» відшукала місце, де можна провести відпочинок «непоцінувувачам» лазурних берегів та морських бризів – усього в 15 км від Запоріжжя знаходиться центр зеленого туризму та сімейного відпочинку «AQUAZOO-Петрополь», власники якого пропонують своїм відвідувачам хоча б ненадовго втікати сюди від міської метушні, викидів заводів, диму тліючого сухого листя та власних проблем.
– Подорожуючи Європою, наша родина побачила, що агротуризм користується величезним попитом у населення кожної європейської держави, – розповідає Борис Ігнатко, власник садиби та голова Асоціації агротуризму Запорізького регіону. – І дивлячись на це, ми задумались: «А чим Україна гірша за Європу?», у нас дуже гарна природа та багата історія. І ми вирішили побудувати якісне особисте селянське господарство для прийому агротуристів. Повернувшись до України, почали пошуки земельної ділянки, і нам потрапив дуже цікавий варіант у селі Петрополь, який ми і купили та почали будувати наш центр. Ось так і з’явилася ідея.
Центр будувався протягом двох років – 2013-2015. А відкриття відбулося в травні цього року. Будівельні роботи ще ведуться, і власники садиби мають багато цікавих задумок. На сьогодні туристичне угіддя являє собою огороджену територію, де знаходяться контактний зоопарк, пруди з рибками, мангальна та фотозони (одна з яких прикрашена величезною «зебромашиною»), кафе з домашньою кухнею. У планах – створення великого ставка, декоративного млина, музею історії, кімнат для відпочинку та поповнення зоологічного парку екзотичними тваринами.
Центр орієнтований, насамперед, на відпочинок сімей з дітьми. «Дітьми асфальту», як називає їх Борис Ігнатко. Адже для малюків, що живуть у місті і не мають родичів у селі, часто-густо стає відкриттям, де ростуть ті чи інші овочі-фрукти, як виглядає жива курка чи гусак, які звуки насправді видає корова. «Зараз діти асфальту спочатку питають пароль від Wі-Fі, а потім дивуються, яка величезна собака, дивлячись на теля!» – з гумором пишуть на сайті власники туристичного угіддя.
Майже усіх тваринок, що мешкають у «AQUAZOO», можна гладити та годувати. До речі, свійські тварини та птахи тут доволі привітно ставляться до людей – охоче дозволяють себе торкатися, тискати, носити на руках. Діти можуть позбирати яйця кур; дізнатися, що до смаку віслюкові Нікелю чи свині Пумбі; нагодувати рибок; сфотографуватися з пухнастими крільми, а в перспективі можна буде подоїти корову. В окремі дні, коли проводяться майстер-класи, малюки мають змогу виготовляти фігурки з солоного тіста, ляльку-мотанку, солодощі тощо.
На відміну від традиційних зоопарків, тварини тут виглядають ситими, задоволеними та доглянутими. Власники ретельно стежать за чистотою як території центру, так і місць проживання своїх вихованців, тому тут ви не відчуєте неприємних запахів. Власники прагнуть, щоб і відвідувачі садиби теж підтримували чистоту повітря – на території угіддя просять не розпивати спиртних напоїв та не курити.
Тож цікаві приклади розвитку зеленого туризму в нашій області існують, а ось чи стануть вони ще й прибутковим бізнесом та чи допоможуть урятувати село та селян від занепаду, залежить від нас з вами, і трішки від влади.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *