Під шум мітингувальників Запорізька облрада голосувала пакетами і без обговорень
Документ стосується визнання «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями, а Росії – країною-агресором. Саме він визначав настрій у сесійній залі та поза її межами. І саме через нього без уваги залишився цілий перелік рішень, які приймалися або пакетом, або під скоромовки заступника голови обради Світлани Абдурахманової. В той день, 9 квітня, депутати встигли «наштампувати» декілька десятків рішень, більшість з яких викликають безліч питань.
военнослужащих
Поправку нам, поправку!
Остання сесія видалася неспокійною. Її супроводжували два мітинги: один – проти корупції в кабінетах місцевої влади, другий – з вимогами визнати так звані «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями, а Російську Федерацію – країною-агресором. Але якщо в першому пікеті брали участь пара десятків активістів з плакатами та покришками, то другий зібрав півтори сотні «самооборонівців», представників «Правого сектору», громадських та політичних активістів. Біля входу до обласної ради вони зустрічали депутатів не лише плакатами та обуреннями – під дверима розклали військову форму запоріжців, загиблих у зоні АТО.
Визнання Росії країною-агресором вже стало своєрідним лакмусовим папірцем для українських депутатів – перевіркою на їх патріотичність. Запорізькі обранці свій іспит майже завалили – заяву із зазначенням хто є хто затвердили, але лише під натиском політичних та громадських активістів. Особливо відзначилися представники партії «Свобода», які, заручившись підтримкою «Правого сектору», погрожували заблокувати вихід з приміщення обласної ради, допоки депутати не прий-муть потрібні їм поправки. Заяву все ж таки ухвалили: за основу – 70 народних обранців, а в цілому – 63.
У перерві між двома голосуваннями депутати мали можливість запропонувати свої правки. Бажаючий знайшовся – Федір Турченко. Але, як зазначила депутат Тетяна Бордюг, її колега заздалегідь не вніс свою поправку, тому його зауваження щодо формулювання заяви можуть кваліфікуватися лише як виступ. Після низки перерв, довгих розмов активістів з головою ОДА Григорієм Самардаком, ще декількох емоційних спічів, мета була майже досягнута – громадськість отримала завізований документ з заявою депутатів обласної ради.
военнослужащих
Підзвітні
Незважаючи на напружену атмосферу та високий градус суперечок, на сесії лунали й нормативні речі. Так, про свою роботу звітували начальник Головного управління МВС у Запорізькій області Віктор Ольховський та обласний прокурор Олександр Шацький. Ольховський почав з того, що зізнався: реформу МВС у нашій області ще не розпочали. Разом з тим робота правоохоронних органів була доволі ефективною.
– Протягом року ліквідовано 12 організованих злочинних угруповань, п’ять з яких спеціалізувалися на економічних злочинах. До суду продов-жують передаватися справи, пов’язані з економічними розкраданнями в комунальних підприємствах. Насамперед, це «Водоканал» та «Міські тепломережі». До суду також направлена справа проти директора КП «Основание». В цілому було зафіксовано 60 випадків хабарництва. Крім того, ліквідовано два організованих злочинних угруповання, що займалися розповсюдженням зброї не лише в Запорізькій області, а й по всій Україні, а також затримано два угруповання, які мали нелегальний гральний бізнес у Запоріжжі та Мелітополі, – прозвітував головний міліціонер області.
Після Віктора Ольховського слово взяв Олександр Шацький. Він відзначився гострішими заявами. Так, прокурор прокоментував вирок, винесений колишньому українському військовому, штурману авіації однієї з військових частин Харківської області, який співпрацював з Федеральною службою безпеки РФ:
– Цей зрадник не тільки продавав польотну карту над Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями, а й власноруч підписав угоду про співпрацю з ФСБ і передачу її співробітникам секретних документів за 10 тисяч гривень. Волков засуджений на 12 років позбавлення волі, але, на жаль, у нашій країні не введено військовий стан. Якби його ввели, всіх зрадників треба було б розстріляти.
Також Олександр Шацький згадав і про наболілу справу минулорічного розгону Майдану. Він зазначив, що вирок у справі буде винесений до 1 травня. Запоріжжя має шанс стати першим містом, де завершать розслідування по місцевому Майдану.
военнослужащих
Медична рокіровка
42-а сесія не обійшлася й без кадрових перестановок. На цей раз зміни торкнулися медичної та соціальної галузей – вісім комунальних закладів отримали нових керівників. Головувати в обласному соціальному центрі матері і дитини тепер буде Ірина Шендлер, в Оріхівському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей – Антоніна Пермякова, в обласному центрі соціально-психологічної допомоги – Ірина Куратченко, а в обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – Костянтин Малашенко.
Деякі медичні заклади отримали нових керівників. Так, головним лікарем в обласному госпіталі для інвалідів призначено Тетяну Ярощук, Бердянському психоневрологічному диспансері – Дмитра Герцена, Бердянському шкірно-венерологічному диспансері – Олександра Тунду, Мелітопольському центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом – Юрія Васюка.
военнослужащих
Невдала спроба
На минулому засіданні сесії вкотре намагалися призначити заступника голови обласної ради. Кандидатура одна – Олег Мних. Минулого літа вже були зроблені спроби віддати йому цю посаду, але тоді депутати не проголосували навіть за те, щоб внести це питання до порядку денного. На 42-й сесії його включили до розгляду, але це ситуацію не врятувало. Голосування за призначення було таємним. Депутати обрали членів лічильної комісії та пішли на годинну нараду. Бюлетені для таємного голосування отримали 70 народних обранців – їх голоси дивним чином розділилися навпіл: 35 – «за», 35 – «проти». Рішення не прийнято.
военнослужащих
Кому дісталися надра?
У пакетне голосування були включені два доволі важливі питання – про надання права користування надрами. Обласна рада передала ТОВ «Агробуд, ЛТД» гірничий відвід площею 1,82 га, розташований на території Оріхівського району. Компанія буде розробляти тут Малотокмачанське родовище цегельної сировини. На родовищі планується видобуток суглинків для подальшого виробництва керамічної цегли.
Ще одні надра – родовища підземних вод за 2,5 км від Енергодара, на лівому березі Каховського водосховища – передані в користування КП «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради. Згідно з розробленим проектом, використання надр дозволить утричі збільшити продуктивність відбору води на господарсько-питні потреби Енергодара – з 16 тисяч кубічних метрів на добу до 50 тисяч. Розробка надр державного значення буде здійснюватися за кошти комунального підприємства.
военнослужащих
Житлове питання
Ще одне рішення, що привертає увагу своїми цифрами, – фінансування «Комплексної програми житлового будівництва у Запорізькій області на 2015 рік». З бюджету буде виділено 485 мільйонів гривень, що розподілять на дві програми: «Молодій запорізькій родині – доступне житло» та «Сільське подвір’я».
Загалом до кінця року в Запорізькій області планується ввести в експлуатацію вісім житлових об’єктів: шість – в Запоріжжі та два – в Мелітополі. Сукупна площа житла – понад 140 тисяч квадратних метрів. У перші будинки мешканці області зможуть заселитися вже наприкінці літа.
военнослужащих
Додаткові субвенції
Ця сесія не могла б бути повноцінною без додаткових фінансових дотацій. Цього разу депутати розподілили чимало коштів. Так, Запоріжжя отримає додаткові субвенції в розмірі 22 мільйони гривень, які планується використати для погашення заборгованості, що виникла через різницю в тарифах на теплову енергію та послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. З них 750 тисяч гривень будуть витрачені на розробку проектно-кошторисної документації для будівництва фортифікаційних споруд на території Запорізької області.
На 6 мільйонів буде збільшено фінансування КП «Облводоканал». Їх планується використати для реконструкції і технічного переоснащення об’єктів системи водопостачання та водовідведення в області, а також для встановлення комерційних лічильників води.
Не забули депутати профінансувати й дорожнє господарство – на нього додатково виділили 12 мільйонів гривень. Їх буде направлено на реконструкцію, капітальний та поточний ремонт доріг комунальної власності в населених пунктах, а також погашення кредиторської заборгованості за виконані роботи в попередні роки.