Депутати шостого скликання в передостанній раз розподіляли бюджетні кошти
Минула 47-а сесія Запорізької обласної ради має бути передостанньою для цього скликання. Можливо, саме тому депутати з показовою щедрістю виділяли кошти на програми та проекти, які треба було профінансувати ще вчора. Чи задля того, щоб встигнути виконати всі обіцянки, чи то для підняття рейтингу перед виборами запорізькі обранці за півтори години сесії 24 вересня розподілили декілька десятків мільйонів гривень.
военнослужащих
Поки що без газу
На засіданні сесії найгарячіше обговорювали питання виділення 3 мільйонів гривень на погашення кредиторської заборгованості по об’єкту газопостачання в селищі Андроновка Бердянського району. Проти цього рішення виступив прокурор Запорізької області Олександр Шацький. За його словами, згідно постанови Кабінету міністрів та підписаному договору, цей газопровід мав оплачуватися Управлінням капітального будівництва за рахунок державних коштів. Але на сьогодні цих грошей немає, тому фінансовий тягар ліг на обласний бюджет. Акти виконаних робіт уже підписані, і компанія-підрядник претендує на 3 мільйони гривень за свої послуги. Існує навіть відповідне судове рішення, яке обласна держадміністрація намагалася оскаржити. Але, як зазначив Шацький, позов від державної адміністрації не прийняли через те, що в обласному бюджеті не знайшлося 30 тисяч гривень для того, щоб оплатити судові витрати.
Разом з тим проблеми з газопостачанням спостерігаються не тільки в Бердянському районі. За словами голови ЗОДА Григорія Самардака, для того, щоб продовжити будування газопроводів по всій області, потрібно близько 100 мільйонів гривень. Таких грошей у бюджеті немає, тому роботи заморожені.
– Фірма-підрядник, яка займалася газопостачанням, не має на сьогодні джерел фінансування з державного бюджету, щоб реалізувати свої проекти, – розповів Григорій Самардак. – Тому, звісно, люди йдуть до влади.
А обласна рада, у свою чергу, пропонує мешканцям області наступне вирішення питання: населені пункти мають самі знайти гроші на продовження будівництва. Григорій Самардак запропонував схему 50 на 50: половину збирає громада на місцях, половину – виділяють з обласного бюджету.
военнослужащих
Гроші за призначенням?
У цьому році Запорізька область на 3 мільйони гривень профінансує реконструкцію дитячого садка в Мелітополі. Хоча об’єкт і не належить до комунальної власності області, гроші на нього виділили. У відповідь на зауваження з боку депутатів голова обласної ради Віктор Межейко сказав, що, по-перше, раніше облрада також виділяла гроші на об’єкти, які їй не підпорядковуються, – чого б і не виділити цього разу. По-друге, це кошти для дітей. А, по-третє, це буде гарним подарунком мелітопольцям до Дня міста. Невідомо, яка з цих аргументацій найбільше вплинула на депутатів, але вони проголосували «за».
– А в наступному році починайте з самого початку виділяти кошти обласного бюджету тільки на обласні заклади, – зауважив Віктор Межейко.
Ще близько 2 мільйонів з бюджету піде на Програму впровадження елементів електронного врядування. Реалізовувати її будуть упродовж жовтня 2015-грудня 2016 років. Значна частина грошей піде на розробку та перевірку програмного та апаратного забезпечення. Також чималеньку суму виділять для забезпечення установ, які будуть відповідати за електронне врядування й доступ до Інтернету. На період реалізації програми, а фактично на 15 місяців, з бюджету на «придбання послуг доступу до мережі Інтернет» буде виділено 96 тисяч гривень. Межейко запевнив, що реалізація цієї програми дозволить мешканцям Запорізької області не збирати необхідних довідок по всіх усюдах, а замовляти їх в Інтернеті.
Не забули депутати і про земельне питання – 1,5 мільйони гривень було виділено учасникам АТО на оформлення земельних ділянок. Згідно з першим варіантом тексту рішення, з обласного бюджету військовим мали виділяти лише половину суми на оформлення землі, але в проект були внесені зміни, згідно з якими витрати будуть відшкодуватися в повному обсязі. На це директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан не погодився з такою поправкою:
– Держкомзем пояснив, що вартість оформлення цих документів може варіюватися від 3,5 до 20 тисяч, тому обмеження треба залишити чи виділяти не 1,5 мільйони, а 5-6.
Але Межейко заперечив:
– Ніяких обмежень не буде. Хай Держкомзем думає, як це робити, а не ми.
Поправку підтримали.
Також своїм рішенням депутати майже на 3 мільйони збільшили фінансування п’ятьох комунальних підприємств: «Запоріжзеленгосп» – на 200 тисяч гривень, «Універс» –
95 тисяч гривень, «Автогосподарство» – 374 тисячі гривень, готель «Україна» – 1,2 мільйони гривень, «Запоріжжя» – 1 мільйон гривень.
Після всіх обговорень і розподілу мільйонів депутати сфотографувалися на пам’ять. Можливо, по закінченню наступної сесії, яка має бути останньою для шостого скликання, хтось навіть символічно кине пару монеток у фонтан перед входом в облраду, щоб мати можливість ділити бюджет і наступні п’ять років.