Коллектив ЗОИППО просит помощи в избрании ректора

zoippo1Трудовой коллектив Запорожского областного института последипломного педагогического образования обратился за помощью к бывшему министру образования Украины и лидеру партии «Справедливость» Станиславу Николаенко.

В своем обращении педагоги просят содействовать проведению выборов ректора ЗОИППО и утверждают, что Запорожский областной совет в лице своего руководства и «отдельных депутатских групп» препятствует процедуре демократического избрания руководителя института. Приводим текст обращения полностью:

Про порушення Запорізькою обласною радою норм діючого законодавства

Колектив Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради звертається до Вас з проханням сприяти утвердженню законності, подоланню заполітизованих неправомірних дій окремих депутатських груп в Запорізькій області та підтримати багаторічну ініціативу щодо затвердження нової редакції статуту Інституту відповідно до норм Закону України № 1556-VII «Про вищу освіту».

Протягом останніх 3 років колектив Інституту безуспішно намагається затвердити у Запорізькій обласній раді нову редакцію статуту. Вперше нова редакція статуту була подана в Запорізьку обласну раду ще у 2015 році (лист Запорізької обласної ради №4036/01-13 від 13.10.2015 р.), проте внаслідок тривалого терміну розгляду вона не була винесена на сесію та розглянута депутатами попередньої каденції.

У квітні 2016 року Інститут знову подає в Запорізьку обласну раду нову редакцію статуту (лист КЗ «ЗОІППО» ЗОР від 20.04.2016 №198, лист Запорізької обласної ради від 20.05.2016 №1939/01-13 додаються), за вимогою заступника голови обласної ради В.П. Марченко (лист Запорізької обласної ради від27.10.2016 №4596/01-13 додається) вносить відповідні зміни та знову подає на затвердження. Остання редакція статуту (від 20.02.2017) повністю відповідає нормам законодавства України, у тому числі Законів України «Про вищу освіту» та «Про місцеве самоврядування», що підтверджено висновками Управління юридичного забезпечення діяльності Запорізької обласної ради.

Проте станом на 26.05.2017 року Інститут не має затвердженого статуту, який відповідає нормам законодавства, внаслідок єдиного політичного питання — процедури призначення ректора. Адже відповідно до ст. 42 Закону України № 1556-VII «Про вищу освіту» та «Порядку проведення конкурсу щодо визначення претендентів на посаду керівника вищого навчального закладу, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області» (затверджено рішенням Запорізької обласної ради 25.02.2016 № 27), ректор обирається за процедурою виборів шляхом голосування колективу закладу. А за діючою старою редакцією статуту Інституту, яка затверджена ще у 2011 році, ректор призначається на посаду та звільняється з посади за рішенням Запорізької обласної ради. Тому депутати Запорізької обласної ради на чолі з заступником голови ради Марченко В.П. всупереч діючому законодавству з метою впливу на процедуру призначення ректора спекулюють на статусі Інституту та свідомо затягують прийняття нової редакції статуту.

Так, 10.05.2017 року Головою конкурсної комісії, заступником голови ради Марченко В.П. оголошено конкурс на заміщення вакантної посади ректора Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради (текст оголошення додається), причому не за вищезазначеним «Порядком проведення конкурсу щодо визначення претендентів на посаду керівника вищого навчального закладу, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області» (затверджено рішенням Запорізької обласної ради 25.02.2016 № 27), який вимагає процедури виборів у навчальному закладі, а на підставі «Порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівників комунальних підприємств, установ та закладів, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області» (затверджено Рішенням обласної ради від 15.12.2016 № 1), в якому призначення керівника здійснюється за процедурою конкурсного відбору, що здійснюється конкурсною комісією у складі депутатів обласної ради.

Отже, для призначення ректором Інституту зручної для себе людини (а Інститут протягом останніх трьох років відстоює свої права, честь та гідність у судах), депутати обласної ради під керівництвом заступника голови ради Марченко В.П. свідомо і навмисно затягують процес прийняття нової редакції статуту Інституту та всупереч діючому законодавству не відносять Інститут до вищих навчальних закладів, прирівнюючи його статус до інтернатів, центрів та інших комунальних закладів, нехтуючи низкою діючих на цей час нормативно-правових документів, а саме:

— п.1.1 діючого статуту Інституту, в якому він визначений вищим навчальним закладом III-IV рівня акредитації (додається);

— п. 1.1. діючого Положення про республіканський (Автономної Республіки Крим), обласні та Київський і Севастопольський міські інститути післядипломної педагогічної освіти (Наказ МОН України №538 від 17.11.2000 р. зі змінами), відповідно до якого обласні інститути післядипломної педагогічної освіти є вищими навчальними закладами II 1-ІV рівнів акредитації (додається);

— Ліцензія МОН України (Серія АЕ №636133 від 15.04.2015 р.) та Сертифікат про акредитацію МОН України за III (третім) рівнем (Серія НД-ІІІ № 0876968 від 10.08.2015 р.) (додаються).

Крім того, зазначаємо, що Інститут має потужний кадровий потенціал, матеріально-технічну базу, здійснює наукову, інноваційну та методичну діяльність, забезпечує організацію освітнього процесу і здобуття особами вищої та післядипломної освіти, що за всіма показниками відповідає вимогам ст. 1 п.7 Закону України № 1556-VII «Про вищу освіту» щодо вищих навчальних закладів. Проте внаслідок політичних домовленостей не може нормально функціонувати.

Інститут неодноразово звертався за роз’ясненнями до Міністерства освіти і науки України (листи Міністерства освіти і науки України №1/11-13910 від 28.10.2016 р. та № 1/01-15560 від 05.12.2016 р. додаються) та отримав однозначну відповідь, що оголошення конкурсу, організація та проведення виборів на посаду керівника закладу має здійснюватися відповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про вищу освіту».

Звертаємо Вашу увагу на те, що Запорізька обласна рада порушує ст. 8 Конституції України щодо принципу верховенства права. У разі відсутності нової редакції Статуту його використання можливо лише в частині, що не суперечить чинному законодавству. Отже, відсутність нової редакції Статуту Інституту не може бути підставою невиконання ст. 42 Закону України № 1556-VII «Про вищу освіту».

Просимо Вас сприяти затвердженню нової редакції статуту Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради та здійснення процедури виборів ректора за «Порядком проведення конкурсу щодо визначення претендентів на посаду керівника вищого навчального закладу, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області» (затверджено рішенням Запорізької обласної ради 25.02.2016 № 27). Щиро сподіваємося на Вашу підтримку та розуміння.

spraved1

spraved2

spraved3

spraved4