У Запоріжжі – «ІСТАЛЬГІЯ»
Після своєї прем’єри на Міжнародному кінофестивалі “Молодість” “ІСТАЛЬГІЯ” взяла участь більше ніж 10-ти міжнародних кінофестивалях, отримала безліч відзнак (Міжнародний кінофестиваль в Нюрнбергзі, Міжнародний кінофестиваль «Білі ночі», Міжнародний кінофестиваль в Потсдамі, і др.) і досі продовжує завойовувати нагороди. Фільм створено у кращих традиціях якісного європейського кіно, втім, автори зуміли зберегти яскраву національ
ну автентику кожної із країн-учасниць проекту.
У прес-конференції та творчій зустрічі візьмуть участь:
— Анна Паленчук, продюсер художнього фільму «Істальгія»,
— Марія Говоруха, продюсер художнього фільму «Істальгія»,
— Вікторія Варлей, виконавиця ролі співачки Марії,
— Людмила Зеленюк, директор кінотеатру ім. Довженко,
— Юрій Глухенький, голова представництва Міжнародної організації «CinemaHall» в Запоріжжі,
— Ілля Свідлер, президент Міжнародної організації «CinemaHall».
Генеральні партнери-організатори прес-туру тво
рчої групи фільму «Істальгія» в Запоріжжі: Міжнародна організація «CinemaHall» та Кінотеатр ім. Довженка.
Інформаційні партнери прес-туру в Запоріжжі: інформаційне агентство «UA prostir», ТРК «Запоріжжя», студентський портал «Пороги», портал Afisha.zp.ua, газета «ПравДа», портал Bezkino.com.
Придбати квитки можна з вівторка, 18 червня у касах попереднього продажу кінотеатру ім. Довженка (пр. Леніна, 145, зупинка тр
анспорту ТЦ «Україна»), справка за тел. +38 (061) 233 35 28
Акредитація для ЗМІ:+38 (093) 468-75-19, [email protected]
Про фільм:
Фільм “ІСТАЛЬГІЯ”/»EASTALGIA»– це глибокий, складний драматично, багатокультурний проект. Автори фільму зуміли вдало поєднати реалії культур трьох різних країн і сплести їх в єдину оповідь. При цьому, стрічка говорить із своїм глядачем інтернаціональною мовою. вона близька і цікава будь-якому європейцю, адже торкається наболілої і актуальної для всіх теми – еміграції.
Сюжет фільму розгортається в Україні, Сербії та Німеччині. У його центрі – конфлікт між старим і молодим поколіннями, перше з яких обрало еміграцію, а друге стоїть перед складним вибором – поїхати чи залишитись.
Щодо сценарію фільму, то він заснований на власних переживаннях режисерки Дар’ї Онищенко, яка поїхала навчатися до Німеччини, втім, питання вибору для якої досі не закрите.
Оскільки сама режисерка живе в Німеччині, центральна історія фільму розгортається саме у цій країні. Це – тонка і зворушлива історія кохання між українкою Русланою та сербським боксером Владаном. Вони обоє емігрували в пошуках кращого життя і обоє залишили вдома найважливіше – своїх дітей. Поки дорослі в намагаються «знову почати жити» в іншій країні і стати членами нового суспільства, їхні діти розбудовують власне життя – вдома.
Із написанням сценарію Дар’ї Онищенко допомагав один з найвидатніших драматургів Європи Мирослав Мандіч. Віртуозно заплетений ним сюжет втілюється на екрані бездоганною грою акторів, серед яких оскароносний серб Карл Маркович (Владан), видатні українські актори Олексій Горбунов та Ніна Ніжерадзе (Руслана), молодий і талановитий росіянин Іван Добронравов.
У якості саундтреку до фільму продюсери використали пісню “Nevertheless” гурту Бумбокс. Тематика фільму виявилась близькою і для учасників гурту. У фільм увійшли також інші композиції українського бенду.
Загалом кожен, хто якимось чином причетний до створення стрічки, вклав у неї власні переживання, адже прямо чи опосередковано знає та відчуває тему фільму – у когось за кордоном близькі чи друзі, хтось емігрував сам. Саме тому фільм “ІСТАЛЬГІЯ” – про справжнє, а не надумане, про те, що стосується практично всіх в Україні (згідно статистики, кожен третій молодий українець хотів би виїхати за кордон)
Втім, тема еміграції у фільмі слугує лише тлом, на фоні якого розгортаються життєві драми персонажів. Головним лейтмотивом у них є, звісно, любов. Любов у трьох країнах показана різна – взаємна і не взаємна, батьків та дітей, коханих і близьких людей. Зрештою, любов до свого дому та країни.
Фільм “ІСТАЛЬГІЯ” не залишить байдужим кожного, кого хвилюють питання самоідентичності і культура власної країни. І, зрештою, просто кіноманів, які хочуть побачити на великому екрані сучасне якісне українське кіно.
Щодо творців фільму – то представники Державного агентства України з питань кіно, що фінансово підтримали виробництво фільму, продюсери Марія Говоруха та Анна Паленчук (435 FILMS), а також дистриб’ютори Андрій Суярко та Володимир Філіппов (Інсайтмедіа продюсерський центр), стверджують що і надалі робитимуть все можливе для розвитку копродукції та якісного глядацького кіно в Україні.