У Запорізькому будівельному коледжі продовжуються конфлікти

DSC01342
Уже третій рік поспіль навколо Запорізького будівельного коледжу не вщухають скандали. Махінації з грошима, незаконне звільнення викладачів, зміна директора до закінчення контракту і три невдалих спроби провести вибори нового керівника – це все відбувається в установі, яка має давати місту й країні нових фахівців у важливих галузях. На жаль, уже тривалий період один з найстаріших навчальних закладів міста нагадує про себе не стільки здобутками, стільки внутрішніми суперечками і непорозуміннями.
военнослужащих
Серійні звільнення
«Правда» писала про цей коледж у 2013 році. Тоді було звільнено колишнього директора закладу Лідію Коробко. Виконуючим обов’язки директора призначили викладача коледжу Олександра Камєнєва. Незабаром одразу в декількох викладачів почалися конфлікти з новим керівником. Догани, звільнення, переведення з однієї посади на іншу – за словами деяких співробітників коледжу, атмосфера в закладі не сприяла ефективній роботі.
З 2000 року Алла Міхова займала посаду завідувача денним відділенням Запорізького будівельного коледжу, а також мала педагогічне навантаження в кількості 720 годин з дисциплін «Економіка будівництва» та «Ціноутворення в будівництві». Але 29 серпня 2013 року вона змушена була написати заяву про звільнення з посади заввіділення та залишити лише ставку викладача. Проте до початку навчального року їй так і не виділили навчальних годин, тобто почати працювати вона не могла. Сталося це лише наприкінці вересня 2013 року. Але їй надали значно менше годин і з іншої дисципліни: 390 педагогічних годин на рік з дисципліни «Технологічні лінії виготовлення деталей і конструкцій». Таке рішення адміністрація коледжу обґрунтувала тим, що Міхова не мала кваліфікації для читання економічних дисциплін. Хоча викладачка проходила переатестацію та підвищувала свою кваліфікацію. Далі – більше.
20.12.2013 року Міхову звільнили з займаної посади за систематичну неявку на своє робоче місце без поважних причин. Але в подальшому суд дійде висновку, що надані відповідачем докази не доводять не тільки того, що вона була фізично відсутньою на своєму робочому місці, але й власне факт наявності в неї робочого місця. Враховуючи всі обставини, суд виніс таке рішення: поновити Міхову на посаді викладача спеціальних дисциплін Державного вищого навчального закладу «Запорізький будівельний коледж», стягнути з закладу середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 10294 гривні та відшкодувати моральну шкоду в розмірі 2000 гривень. У відповідь Запорізький будівельний коледж подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просив скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення, яким у позовних вимогах відмовити в повному обсязі. Але Апеляційний суд відповів відмовою закладу, і Міхова повернулася на роботу.
Схожа історія з незаконним звільненням сталася і з іншим викладачем коледжу – Оленою Чумак. З 18.06.2013 року вона працювала лаборантом Запорізького будівельного коледжу. 10 січня 2014 року її звільнили з займаної посади за систематичне невиконання обов’язків без поважних причин, покладених трудовим договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку. Адміністрація коледжу двічі виносила їй догани та притягувала до дисциплінарної відповідальності. Олена успішно оскаржувала дисциплінарні стягнення в судовому порядку, але це не зупинило керівництво коледжу в бажанні її звільнити. Не погоджуючись зі звільненням, вона подала до суду. Рішенням Орджонікідзевського районного суду від 16 квітня 2014 року наказ виконуючого обов’язки директора про звільнення Чумак з посади лаборанта визнано незаконним. Суд зобов’язав поновити її на посаді та стягнути з коледжу середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 3908 гривень та відшкодувати їй моральну шкоду в 1000 гривень.
Як і в попередньому випадку, ДВНЗ «Запорізький будівельний коледж» подав апеляційну скаргу. Але її відхилили. Проте спокійно працювати після того Олена Чумак не змогла:
– Мене постійно пресували, пропонували звільнитися. Суд мене поновив на посаді, але Камєнєв (директор коледжу. – Ред.) відмовився це робити. Наприкінці минулого року мене таки відновили, а через місяць – знову незаконно звільнили. Я подала до суду. Розгляд справи триває досі.
Окрім того, за словами Чумак, з коледжу пропала її трудова книжка, в якій зафіксовано 30 років стажу. Олена досі не може її знайти, що, безумовно, чинить перешкоди у влаштуванні на нову роботу.
военнослужащих
Без реакції
Алла Міхова та Олена Чумак неодноразово зверталися до Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Міністерства освіти і науки України з проханням проаналізувати стан навчально-виховної роботи коледжу та перевірити роботу адміністрації закладу. В січні минулого року Департамент освіти і науки ОДА відреагував на одне зі звернень і здійснив перевірку роботи коледжу. Висновок комісії був не дуже втішний: проблеми з заповненням документації, невідповідність кваліфікації деяких викладачів займаним посадам, порушення в навчальних планах. Також комісія зазначила, що з червня 2013 по січень 2014 року, тобто всього лише за півроку діяльності нового в.о. директора Камєнєва, було звільнено 18 робітників коледжу.
Разом з тим, суттєвого результату ці звернення не принесли. На частину з них кінцеві інстанції навіть не надали відповіді. Але, випадково чи ні, після чергових звернень на Аллу Міхову було здійснено напад, а далі почали надходити погрози в телефонному режимі:
– Після чергового особистого звернення до міністра освіти Сергія Квіта мені подзвонила невідома особа і сказала «Будешь писать – будеш гореть живьем».
Кримінальні впровадження відкриті за обома випадками – і за фактом нападу, і за погрозами.
военнослужащих
Проблемні вибори
На фоні всіх цих подій у коледжі декілька разів невдало намагалися організувати вибори. За словами Алли Міхової, вперше колектив коледжу очікував проведення виборів восени 2013 року. Їх перенесли на кінець 2013-початок 2014 навчального року, але тоді завадили канікулярний період та відпустки працівників закладу. Вдруге вибори мали відбутися восени 2014 року. Однак, як зазначає Міхова, на заваді стали незатверджені «Методичні рекомендації щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу». Потім вибори були призначені на червень 2015 року. В другий тур прой-шли в.о. директора Олександр Камєнєв та викладач коледжу Сергій Кононов, але жоден з них не набрав більше 50% голосів виборців. Окрім того, частина викладачів проголосувала проти всіх. Наступні вибори призначили на 29 жовтня. Балотуються Кононов та Камєнєв.
Задля того, щоб виважено показати стан речей у коледжі, ми пішли на зустріч з одним із кандидатів на пост директора закладу – діючим в.о. керівника Олександром Камєнєвим. Побачивши журналістів, він призупинив свою зустріч з трудовим колективом. Частина викладачів була проти присутності ЗМІ, аргументуючи це тим, що вони не хочуть виносити проблеми закладу за його межі. Натомість були й такі, що задали резонне питання: «А що нам приховувати?». Зустріч, як така, не відбулася, бо захід перетворився на балаган: діючі й звільнені викладачі намагалися з’ясувати, хто ж з них правий, а хто – навмисно створює конфліктну ситуацію.
Від коледжу події коментувала юристконсульт закладу Тетяна Дугіна. Щодо ситуації із звільненням Алли Міхової вона визнала, що порушення з боку нав-чального закладу були:
– Частково порушення були допущені з вини колишнього юриста, який не з’являвся на судові засідання, частково – в результаті дій заступника директора з навчальної роботи.
Між тим, за словами юрисконсульта, за 2014-2015 навчальний рік Міхова не прочитала жодної лекції та не працювала зі студентами. А на питання, чого ж тоді викладачку тримають на посаді, була надана відповідь:
– З урахуванням того, що дійсно були скоєні порушення з боку коледжу та з урахуванням стажу роботи Алли Кирилівни, ми дали їй можливість зароб-ляти, відповідно до її спеціальності.
В.о. директора Олександр Камєнєв від спілкування відмовився.
– Я вас не заказывал, – коротко відповів він на прохання прокоментувати ситуацію в коледжі.
Разом з тим, у своєму передвиборчому зверненні до колег він наголошує: «Мені немає потреби ухилятися від чесного погляду на сьогоднішню ситуацію».
военнослужащих
Від редакції
Сьогодні, 29 жовтня, в Запорізькому будівельному коледжі мають відбутися чергові вибори. У своїх програмах обидва кандидати обіцяють, що будуть сприяти розвитку навчального закладу та відновлювати його традиції. Бажаємо, щоб викладачі обрали компетентного директора, який реалізує всі свої обіцянки та зможе вирішити конфлікт у коледжі, а не замовчувати його.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *