Департамент ЖКГ Запорізької міської ради звинувачують у непрозорості

Про це йшла мова 17 квітня на нараді за участю представників Департаменту ЖКГ, районних адміністрацій, громадських рад з питань функціонування ОСББ та ЖБК та громадських організацій.
Головне питання зустрічі – розподіл коштів для проведення капітального ремонту житлового фонду міста, запланованого в поточному році. Представники ОСББ та ЖБК запевняють, що будинки некомунальної форми власності потерпають від фінансових утисків влади – на їх ремонт виділяється набагато менше коштів, ніж на реконструкцію комунальних будівель.
Голова правління громадської організації «Наш дім» Любов Карпенко зауважила, що в комунальних будинків більше статтей витрат, порівняно з ОСББ та ЖБК. Так, деякі види робіт з капітального ремонту в документації проходять окремими рядками. Відповідно, гроші тут більші. Тоді як у випадку з об’єднаннями та кооперативами в суму на капремонт включені витрати навіть на ремонт ліфтів. Вона також звернула увагу на те, що деякі комунальні будинки в цьому році отримали доволі великі суми на проведення капремонту. Наприклад, на реконструкцію будівлі по вул. Республіканській, 98 виділили майже 100 тисяч гривень.
Чимало зауважень викликав і титульний список фінансування будинків на 2015 рік. Так, у ньому відсутні кооперативи Жовтневого, Орджонікідзевського та Заводського районів. Окрім того, деякі ЖБК Хортицького та Ленінського районів були включені до титульного списку без узгодження програми капітального ремонту власне з мешканцями будинків. Це є ігноруванням рішення сесії 2004 року, згідно з яким ЖБК отримали право самостійно розпоряджатися бюджетними коштами та замовляти необхідний об’єм ремонтних робіт у тих чи інших підрядників.
Голова громадської організації «Вікторія» Людмила Шанц знайшла ще одне порушення в діяльності влади. Так, за її словами, Управління капітального будівництва не передає документи про виконані роботи по капремонту будинків правлінню ОСББ та ЖБК навіть після підписання акту виконаних робіт з підрядником. Нарада проходила досить жваво і навіть напружено, адже питань було більше, ніж відповідей. Представники влади так і не змогли пояснити, чому з 2012 року не освоювалися кошти, які були затверджені в бюджеті міста на капітальний ремонт будинків ОСББ та ЖБК, чому капітальні ремонти ліфтів у будинках об’єднань та кооперативів не затверджують окремим рядком, чому Управління капітального будівництва не передає документи при виконанні робіт по капремонту будинків. Таких «чому» виявилося чимало. Для того, щоб якось поліпшити ситуацію, учасники наради задекларували декілька рішень-пропозицій:
– створити в районах робочі групи по розподілу коштів, затверджених у бю-джеті міста для будинків ОСББ та ЖБК;
– затвердити кошти об’єднань та кооперативів за видами робіт окремими рядками;
– розробити механізм розподілу коштів, затверджених у бюджеті міста для ОСББ та ЖБК.
Також Департаменту ЖКГ задля підтвердження прозорості своєї роботи було запропоновано підготувати обґрунтування сум проектів та кредиторської заборгованості по капремонту будинків, внесених до титульного списку на 2015 рік. З огляду на те, що всі рішення, прийняті на нараді, можуть мати лише характер рекомендацій, подальша доля цих питань залежить від міського голови Олександра Сіна та його першого заступника Дмитра Свіркіна. Далі з безліччю «чому?» від ОСББ та ЖБК доведеться розбиратися саме їм.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *