ГлавнаяПубликации

Новости

Украинские партизаны распространили на оккупированном Запорожье открытки

02Бойцы украинского подпольного сопротивления в Запорожской области распространили листовки обещаниями Нюрнбергского трибунала оккупантам и коллаборантам.

Читать полностью...

Запорожцев предупредили о возможных задержках с вывозом мусораЕвгений Черняк передал журналистам защитное снаряжениеБританская разведка: оккупанты готовят наступление на Запорожье10 чиновников Запорожской области, похищенных оккупантамиЦерковь призывает православных запорожцев стать спасателямиЗапорожьеоблэнерго приостанавливает подключение к электросетям новых абонентовСемья Макайя из Донецка нашла в Запорожье новый дом и снова его не потеряетЗапорожских детей-сирот эвакуируют в безопасные места«Укрзалізниця» пустила через Запорожье дополнительные поезда на мореВ Запорожье подростки награждены символическими «Оскарами»

Польща надасть вимушеним переселенцям 230 тисяч доларів на розвиток бізнесу

Христина ФЕДОРОВА 8 ноября, 2015

1
30 жовтня уряд Польщі спільно з Програмою розвитку ООН в Україні розпочали новий проект підтримки тимчасово переміщених осіб – «Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало внаслідок конфлікту». Він буде реалізовуватися в Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській областях, а також у населених пунктах Донецького та Луганського регіонів, які знаходяться під контролем українського уряду. Завдяки проекту переселенці, що тимчасово проживають на цих територіях, отримують 230 тисяч доларів на розвиток власного малого бізнесу.
Після початку трагічних подій на сході України 2014 року низка іноземних країн надавали різнобічну допомогу вимушено переміщеним особам, які тимчасово оселилися в Запорізькій області. Гуманітарна допомога харчами та одягом, будівництво модульного містечка, реконструкція міських гуртожитків для подальшого надання житла переселенцям – це все мало поліпшити умови життя мешканцям з окупованих територій. Але, враховуючи характер воєнного конфлікту на сході, іноземні партнери України почали розробляти більш стратегічні плани, направлені не на задоволення тимчасових потреб, а на налагодження життя переселенців у довготривалій перспективі. Одному з таких проектів і поклали початок 30 жовтня в Києві під час підписання угоди між урядом Польщі та ПРООН в Україні.
Насамперед, проект «Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало внаслідок конфлікту» має на меті підтримку самозайнятості та створення додаткових робочих місць для переселенців, які наразі проживають у п’яти східних областях України, найбільш наближених до зони конфлікту.
Заступник міністра закордонних справ Польщі Конрад Павлік зазначив, що цей проект стане одним із ключових компонентів підтримки нашого західного сусіда:
– У сфері надання допомоги внутрішньо переміщеним особам ми вважаємо, що одним із завдань є побудувати зв’язок між гуманітарною допомогою та сприянням розвитку. Насамперед, для того, щоб змінити спосіб мислення, який зараз направлений на вирішення безпосередніх потреб, до забезпечення довгострокового розвитку.
Передбачається, що проект буде реалізовуватися в трьох основних напрямках: проведення тренінгів з розвитку навичок підприємницької діяльності; надання юридичних консультацій для полегшення процесу реєстрації бізнесу; надання грантової підтримки для започаткування власної справи. Спочатку 230 тисяч гривень на фінансування цих заходів будуть передані урядом Польщі до ПРООН. Далі кошти розподілять на п’ять областей у тісній співпраці з партнерами проекту на місцях.
Під час урочистого підписання угоди директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра зазначив, що підтримка вимушено переміщених осіб та соціально-економічне відновлення регіонів, що постраждали внаслідок конфлікту, – це пріоритетні завдання для Програми розвитку ООН в Україні:
– Ми готові й надалі підтримувати Україну в ці складні часи та дякуємо уряду Польщі за значну фінансову допомогу. На сьогодні ПРООН вже реалізує комплексну Програму з відновлення та налагодження миру. Один із найбільш важливих компонентів цієї Програми спрямований на розширення можливостей працевлаштування для вимушених переселенців. Ми переконані, що це не лише допоможе ВПО впоратися з безпосередніми потребами, а також сприятиме примиренню та соціальній згуртованості.
На важливості цієї угоди зак-центував увагу і Сергій Устименко. Він зазначив, що якісна інтеграція внутрішніх переселенців на їх нових місцях проживання можлива лише за умови правильного розподілу ринку праці.
Треба відзначити, що це вже не перший проект, направлений на розвиток підприємницької діяльності серед переселенців Запорізькій області. З початку вересня в регіоні вже діє навчальна програма ПРООН «Розвиток навичок підприємницької діяльності серед ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей». Вона має на меті надання допомоги переселенцям у пошуку роботи та розвитку власної підприємницької справи. В рамках програми в Запорізькій області заплановано чотири хвилі тренінгів. Два курси занять уже пройшли. Ще два будуть проведені в листопаді-грудні. Вимушено переміщені особи, які хочуть взяти участь у програмі, можуть знайти детальнішу інформацію на офіційному сайті проекту http://vpo-study.org/ або звернутися до Запорізького міського центру зайнятості. Участь у проекті для переселенців є безкоштовною.

Календарь

Март 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архивы

Интервью

Валерий Зотов: «Главный успех Александра Поляка в том, что ему поверили люди»

23 сентября бывшему мэру Запорожья Александру Поляку исполнился бы 71 год. Накануне этой даты мы встретились с ближайшим соратником Александра Владимировича Валерием Зотовым и вот, что он рассказал о своем друге и старшем товарище…

Читать полностью...

Евгений Шевченко: «Налоговый пресс сдерживает развитие украинского бизнеса и самого государства»Координатор «Полка Победы» Андрей Иванов: «Новый языковой закон дестабилизирует Украину»Александр Васильев: «В Украине скоро появится рынок экологических товаров»