ГлавнаяПолитика

Новости

В Бердянске убит ветеран и активист Виталий «Сармат» Олешко

В Запоріжжі проводиться дослідження громадської думки щодо вартості тарифів

27 февраля, 2018

Свою думку щодо тарифної політики в Україні запорожці зможуть висловити з 28 лютого до 4 березня активістам, які проводять всеукраїнське дослідження проблеми комунальних тарифів.

 

Проблема високих тарифів на житлово-комунальні послуги – першочергова турбота середньостатистичної української родини. Складна економічна ситуація, падіння курсу гривні, постійне здорожчання вартості газу та електроенергії стають гарним підґрунтям для постійного зростання цін на товари і послуги в Україні. При цьому ріст як мінімальних і середніх, так і фактичних заробітних плат українців залишає бажати кращого.

 

Для порівняння візьмемо останні дані дослідження Eurostat щодо мінімальної зарплати державах-членах ЄС. В середньому по країнах мінімальна заробітна плата перевищує 1400 євро на місяць. При цьому найнижчий рівень мінімальної заробітної плати, від 400 до 500 євро на місяць, зафіксований у таких країнах: Литва (400 євро), Румунія (408 євро), Латвія (430 євро), Угорщина (445 євро), Хорватія (462 євро), Чехія (478 євро), Словаччина (480 євро), Естонія (500 євро) та Польща (503 євро). Що ж отримують українці? Дещо більше від 100 євро. При цьому наші співгромадяни зобов’язані сплачувати за ледь не найвищими тарифами відносно доходів у світі.

 

Як розповідають в громадському русі «Соціальна справедливість», у середньому кожна українська родина платить за послуги ЖКГ близько 50% від свого доходу. Для порівняння у Німеччині ця цифра складає 10%, у США – 7%, у Великій Британії – 8%, Латвії – 20%. Як бачимо у всьому світі люди платять за «комуналку» значно менше ніж українці, причому зарплати в рази більші. Вважаємо, що такий стан справ є абсолютно несправедливим по відношенню до громадян нашої країни.

 

Беручи до уваги актуальність цієї проблеми для населення України сьогодні, «Соціальна справедливість» продовжує масштабне всеукраїнське дослідження громадської думки щодо проблеми вартості тарифів. На другому етапі організатори планують розширити географію проекту на рівні областей України. В «Соціальній справедливості» розповіли, що дані дослідження стануть об’єктивним матеріалом для подальших звернень до представників влади.

 

— Сьогодні «Соціальна справедливість» по-суті взялась зробити те, що урядовці повинні були втілити самостійно і до того, як затверджувати нові підвищені тарифи для населення. Ми спільно з українцями намагаємося розв’язати проблему тарифної політики, яка нависла над оселями більшості наших співгромадян. У справедливій державі будь-які зміни повинні відбуватися з урахуванням думки населення і виходячи з інтересів більшості. Саме тому, другий етап кампанії за справедливі тарифи для населення розширює географію дослідження задля його об’єктивності та цілісності. Повна картина дозволить експертній спільноті й громадському активу вимагати від уряду Гройсмана відповідальної політики в інтересах Українського народу, — наголосила голова «Соціальної справедливості» Алла Шлапак.

 

На другому етапі організатори кампанії за справедливі тарифи для українців досліджують громадську думку щодо проблемних питань ЖКГ у Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Чернігівській областях, у містах Запоріжжя та Хмельницький.

 

Зокрема, в Запоріжжі акція відбуватиметься з 28 лютого до 4 березня. Активістів «Соціальної справкдливості» можна буде зустріти у наступних місцях:

 

— Зупинка «Вокзал Запоріжжя-1»
— Зупинка «Автовокзал»
— Зупинка «Базарна»
— Зупинка «Університетська»
— Зупинка «Обласна бібліотека»
— Зупинка «Вулиця Кутузова»
— Зупинка «Заводська»
— Зупинка «Площа Фестивальна»
— Зупинка «Універмаг «Україна»
— Зупинка «Бульвар Шевченко»
— Зупинка «Проспект Металургів»
— Зупинка «Площа Запорізька»
— Зупинка «Вулиця Лахтинська»
— Зупинка «Проспект Ювілейний»
— Зупинка «Проспект Інженера Преображенського»

 

 

Календарь

Август 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архивы

Ностальгия

Поздравляем с Днем Победы!

День Победы«Правда» поздравляет всех своих читателей, которым дорога дата 9 мая как Дня Победы – праздника мужества и воинской славы.

Читать полностью...

Запорожские коммунисты отпраздновали ПервомайУшел из жизни ветеран запорожской журналистикиК 79-летию Владимира Высоцкого

Спорт

Запорожцы совершили «Яркий заплыв» по Днепру

Яркий заплыв12 августа на Центральном пляже Запорожья состоялся однодневный спортивный фестиваль «Яркий заплыв», более 400 участников которого соревновались в плавании по Днепру на дистанциях 200 и 1000 метров, а также в различных пляжных играх, эстафетах и мастер-классах.

Читать полностью...

«Металлург» начинает сезон под руководством Олега ТаранаВ Украинской хоккейной лиге стартуют шесть клубовСавик Шустер покажет «Футбольные страсти»