«Мамо, я – агент»

Не можна за законом – і все. Не можна, як і голосувати в нелегітимний спосіб. Люди це розуміють, а тому вони й вийшли на запорізький Євромайдан. Вийшли в чергове. Але щось змінилося.
Моє Запоріжжя, як і моя країна, змінилися безповоротно. За різною інформацією, прийшло від півтори до трьох тисяч людей. Не помилюся, якщо скажу, що цей мітинг був одним з наймасштабніших. Але він став іншим. Не всіх можна пізнати, адже частина людей – поза законом, у масках. Так звані «Закони 235» (за кількістю піднятих, наче б то рук депутатів, які сам Олійник не рахував. Про це він зізнався у прямому ефірі Громадського телебачення у вівторок) почали хвилю народного обурення, яку спинити тепер складно. А ще – змінилися суспільні настрої.
Запоріжжя не є винятком. Запоріжжя так само протестує. І так само порушує, одягаючи маски. Відтак на мітингу було багато людей з прихованими обличчями. Разом з ними були «порушники» від православної церкви. Вони освятили на Водохрещі протестувальників.
Стало більше на мітингу і портретів нашого, так званого, гаранта. Портрети, щоправда, перегорнуті догори дригом і на лобі у людини, дуже сильно схожої на Віктора Федоровича, були намальовані мішені.
Коли колона після мітингу під стінами облдержадміністрації рушила до мерії, у Києві вже почалися сутички. Про це знали тільки ті, хто активно використовує мобільний Інтернет. Порушень, за нелегітимними законами, надрукованими в урядових газетах уже у вівторок, було аж надто багато. А тому пропоную вам просто перерахувати, що порушив, наприклад, я особисто і мої друзі.
Порушення № 1: на цьому мітингу була найбільша кількість автомобілістів. Автомайдан зібрав понад сотню автомобілів. За новим законом рух у колонах понад 5 автомобілів карається вилученням прав і автомобіля на два роки.
Порушення № 2: участь у мирних зібранням у касці або форменому одязі, а також використання вогню – до 10 діб. Люди були як не в касках, то в каструлях на голові.
Порушення № 3: встановлення наметів, сцени чи звуку без дозволу міліції – 15 діб.
Порушення № 4: неповага до суду – 15 діб. На нашому Євромайдані люди відверто говорили про те, що суди корумповані. Відтак порушення було.
Порушення № 5: невиконання вимог про обмеження до доступу Інтернету. Поки невідомо, чи хтось щось заборонятиме, але порушення будуть.
Порушення № 6: наклеп. Я чув і переповідав анекдот про суддю. За наклеп можна отримати до двох років.
Порушення № 7: поширення екстремістських матеріалів – 3 роки. До таких матеріалів в теорії належать портрети гаранта, на яких намальована мішень чи навіть сліди від куль.
Порушення № 8: погроза міліціонеру – 7 років. А я чув як одному правоохоронцю бабуся сказала, що наступна влада його посадить. Це – погроза.
Ну це так, якщо коротко. А тому люди і проти. Проти маразму, перш за все. Як і проти нелегітимних законів. Запорізькі студенти кажуть, що на пари не ходитимуть – бо їх там більше 15 людей збирається.
Окремі питання у мене викликають новорічні свята в маскарадних костюмах у дитсадочках і школах, бо там є маски.
І на останок: будьте обережні. Історія, яку я прочитав у мережі фейсбук.
Якщо вас компанія понад 15 людей, ви на шести машинах у військових костюмах їдете збирати гриби, а там збудували намет, слухаєте музику з магнітофону, на мангалі зробили шашлик, а ваша дитина з планшету прочитала анекдот про суддю – сидіти вам довго.
Безмежно поважаючий український народ, закони і порядки Владзімір Алійнік

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *