ГлавнаяИнтервью

Новости

В Запорожье проверят законность работы АЗС

Газовая заправка ЗапорожьеВ Запорожье начинается проверка законности работы автозаправочных станций. По предварительной информации готовится выемка всей необходимой для осуществления этой деятельности документации.

Читать полностью...

Вольнянские власти скрывают от населения радиоактивное загрязнение?У запорожских правоохранителей – кадровые перестановкиЖители дома в Запорожье взбунтовались против управляющей компанииПравовой беспредел. История незаконного увольнения из полицииРаботы в сквере Яланского не утверждены Министерством культурыВ Запорожье открылась «Школа спасения приемной семьи»В руководстве запорожской полиции – донецкое усилениеЗапорожцы требуют убрать морг из жилой зоны«Водоканал» опровергает слухи о трехкратном превышении хлора в водеЖурналисты газеты «Запорізька правда» добились рассмотрения на сессии облсовета вопроса о разгосударствлении издания

З 1 січня 2013 року набирають чинності нововведення щодо касових апаратів (РРО)

7 декабря, 2012

Інтерв’ю з першим заступником начальника ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Оксаною Андріюк

– У чому полягають нововведення щодо застосування РРО і нормами якого закону вони передбачені?
– З 1 січня 2013 набирають чинності зміни до ЗУ «Про застосування РРО  у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95р. № 265/95-ВР, які вносилися протягом двох останніх років. Змінами передбачено створення реєстраторами розрахункових операції контрольних стрічок в електронному вигляді. Електронну контрольну стрічку реєстраторів розрахункових операцій та модемів призначено для передачі копій сформованих РРО розрахункових документів і фіскальних звітних чеків у електронному вигляді дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів податкової служби.
–  Тобто, існуючі РРО підприємцям необхідно буде замінити на нові?
– Коли буде затверджено Державний Реєстр РРО, то можна буде говорить про необхідність покупки нових касових апаратів або переобладнання старих та покупки до них спеціальних модемів. Модем – це окремий або вбудований в РРО пристрій, призначений для передачі копії документів, сформованих РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку,  до складу якого входить пам’ять для тимчасового зберігання цих копій.  Також, передбачається дві групи касових апаратів: які створюють контрольну стрічку в електронній формі та електронні контрольно-касові апарати, які створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді. Перші повинні мати вбудований модем.
– В якому порядку буде здійснюватися ця передача?
– Мінфіном затверджено наказ від 8 жовтня 2012 року № 1057, який набрав чинності 5 листопада та регламентує вимоги до касових апаратів і модемів, до створення контрольної стрічки та порядок передачі електронних копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків до органів ДПС.
Цим наказом передбачається наявність посередника (інформаційного еквайєра) між РРО та податковими органами. Таким чином інформація від РРО надходитиме через модем до інформаційного еквайєра, який перевірятиме, зберігатиме та на надсилатиме цей пакет даних до органів ДПС. Еквайєр від ДПС отримує повідомлення про успішне прийняття та про цілісність даних та направляє відповідне повідомлення на касовий апарат.
– А якщо виникне якась помилка, як можна про це дізнатися та виправити її?
– У разі виникнення помилки при передачі пакету даних інформаційний еквайєр повертає до РРО код помилки. Залежно від коду помилки РРО повторює спробу передачі даних негайно або через визначений час. Тобто, еквайєр відсилає на РРО ряд команд, які РРО автоматично повинно виконати.
– З я кою частотою необхідно надсилати інформацію з РРО до органів ДПС і чи буде це здійснюватися автоматично або необхідні якісь дії від касира?
– Як визначено наказом № 1057  РРО з модемом повинен забезпечувати автоматичну із заданою сервером обробки інформації періодичністю передачу контрольно-звітної інформації до сервера обробки інформації за протоколом передачі інформації (для РРО, який створює контрольну стрічку в електронній формі та ЕККР, у тому числі передачу інформації про кожен надрукований розрахунковий документ).
– Якщо буде з якихось причин перервано зв’язок, куди подінуться дані про розрахункові операції?
– Касовий апарат з модемом накопичує контрольно-звітну інформацію у разі неможливості передачі її через порушення зв’язку із сервером обробки інформації з будь-яких причин та автоматично передає накопичену інформацію до сервера обробки інформації після відновлення зв’язку.
– Хто буде надавати допомогу підприємцям у разі виникнення питань?
– Ну, по-перше, допомогу щодо практичного використання РРО та модему надаватимуть, як і раніше, Сервісні Центри, послугами, яких користуються підприємці. Також Сервісні Центри та виробники РРО повинні надавати послуги щодо переобладнання касових апаратів під новий формат та приєднання до них модемів. Оскільки в основі системи зберігання і збору  податковою службою даних від РРО покладено технологію НБУ, то відповідно виробникам та Сервісним Центрам з технічних питань виробництво нової та обслуговування доопрацьованої касової техніки необхідно звертатися у першу чергу до НБУ. По-друге, інформаційний еквайєр надаватиме суб’єктам господарювання послуги з технічної підтримки, інформаційного обслуговування згідно з технологією зберігання і збору даних РРО для органів державної податкової служби. Тобто, еквайєр здійснює організацію первинної взаємодії з РРО та вирішує питання у випадках виявлення проблем підключення РРО до ДПС, а також здійснює заходи для вирішення технічних питань передачі даних РРО, які виникають у суб’єктів господарювання. Як вже говорилося раніше, еквайєр є посередником між платниками та органами ДПС.
– Чи штрафуватимуть суб’єктів господарювання за відсутність електронної касової стрічки з 1 січня 2013 року?
– Суб’єктам господарювання надається адаптаційний період до 1 липня 2013 року. Тобто, перші півроку підприємців не штрафуватимуть за не надіслання електронної касової стрічки до ДПС.
– Які взагалі переваги впровадження електронної передачі даних?
–  По-перше, не потрібно буде надавати щомісячно паперовий звіт до 15 числа, тобто економія часу.  По-друге, не потрібно купувати, роздруковувати та зберігати протягом 3х років рулони паперової контрольної стрічки. По-третє, використання контрольної стрічки призведе до скорочення перевірок платників податків.

Календарь

Ноябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Архивы

Интервью

Александр Васильев: «В Украине скоро появится рынок экологических товаров»

Васильев«Новый День» поговорил с президентом общественной организации «Всеукраинский союз экологической маркировки «Зелена Зірка» Александром Васильевым о «белой металлургии» и зеленых закупках, об экопродуктах и о том, как нам изменить рынок, общество, экологию и страну в целом.

Читать полностью...

Игорь Касян: «В Княжичи слетелось все начальство МВД. Боялись, что воры закрысят от них деньги»Глава фонда «Справедливость» Роман Семенов: «Нам удастся объединить запорожцев»Николай Лозовой: «Авиации Украины быть!»

Ностальгия

Поздравляем с Днем Победы!

День Победы«Правда» поздравляет всех своих читателей, которым дорога дата 9 мая как Дня Победы – праздника мужества и воинской славы.

Читать полностью...

Запорожские коммунисты отпраздновали ПервомайУшел из жизни ветеран запорожской журналистикиК 79-летию Владимира Высоцкого

Спорт

В Запорожье выбраны лучшие спортсмены года

Спортсмены годаВо Дворце культуры «Днепроспецсталь» 7 сентября состоялась вторая церемония «Sport Star 2018», в рамках которой были опредены победители в 14 номинациях – в частности, «Лучший спортсмен года», «Лучший тренер», «Лучшая спортивная команда» и пр.

Читать полностью...

Запорожцы совершили «Яркий заплыв» по Днепру«Металлург» начинает сезон под руководством Олега ТаранаВ Украинской хоккейной лиге стартуют шесть клубов