ГлавнаяКонсультации

Предоставление административных услуг в сфере земельных отношений через единые центры

Сектор взаимодействия со СМИ ГУ Госземагентства в Запорожской области 4 февраля, 2015

На заседании координационного совета по вопросам предпринимательства, которое прошло в Запорожской облгосадминистрации, и.о. начальника Главного управления Госземагентства в Запорожской области Александр Евграфов отчитался о первых результатах предоставления административных услуг в сфере земельных отношений через единые центры.

Читать полностью...

Что такое Государственный кадастр и нужен ли он дачникам?

16 января, 2013

Государственный кадастр – это контроль за использованием и охраной земель. Законами Украины установлены правовые экономические и организационные основы деятельности в сфере государственного кадастра.

Читать полностью...

Освобождаются ли от уплаты налога члены садоводческого товарищества?

14 ноября, 2012

Ст. 35 Земельного кодекса Украины определено, что члены садоводческого товарищества имеют право приватизировать участок. Такая приватизация осуществляется без согласия других членов этого общества.

Читать полностью...

Усунення від права на спадкування

13 июня, 2012

Чи існують підстави для усунення спадкоємця від права на спадкування? Згідно із ст. 1235 Цивільного Кодексу України спадкодавець у заповіті може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу із числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування.

Читать полностью...

Якщо спадкодавець не залишив заповіт, як визначається коло спадкоємців?

6 июня, 2012

У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини спадкування здійснюється за законом. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.
Цивільним Кодексом України встановлено п’ять черг спадкування. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері. У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини. У п’яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому, родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Також у п’яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї. Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім’ї спадкодавця, але не менш як п’ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.

Чи можлива зміна черговості одержання права на спадкування?
Черговість одержання спадкоємцями за законом права на спадкування може бути змінена нотаріально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини. Цей договір не може порушити прав спадкоємця, який не бере у ньому участі, а також спадкоємця, який має право на обов’язкову частку у спадщині. Фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.
Якщо спадкоємець помер до відкриття спадщини , хто успадковує його частку?
У випадку смерті спадкоємця до відкриття спадщини відбувається спадкування за правом представлення. Внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. Прабаба, прадід спадкують ту частку спадщини, яка б належала за законом їхнім дітям (бабі, дідові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини. Племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини. Двоюрідні брати та сестри спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (тітці, дядькові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Якщо спадкування за правом представлення здійснюється кількома особами, частка їхнього померлого родича ділиться між ними порівну.
При спадкуванні по прямій низхідній лінії право представлення діє без обмеження ступеня споріднення.
Інформацію щодо виконання нотаріальних дій та детальні консультації можливо отримати в Другій запорізькій державній нотаріальній конторі за адресою: м. Запоріжжя, бул. Вінтера, 12; зупинка транспорту «Дніпрогес».

Читать полностью...

Які наслідки пропущення строку для прийняття спадщини?

31 мая, 2012

Якщо спадкоємець протягом шестимісячного строку, встановленого статтею 1270 Цивільного Кодексу України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Але за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Читать полностью...

Як відмовитися від спадщини? Який строк встановлюється для відмови від прийняття спадщини?

31 мая, 2012

Спадкоємець також має право відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного Кодексу України. Заява про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Читать полностью...

Як прийняти спадщину? Який строк встановлюється для прийняття спадщини?

31 мая, 2012

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або відмовитися від неї. Згідно із ст.1270 Цивільного Кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з моменту відкриття спадщини. Моментом відкриття спадщини є момент смерті спадкодавця.

Читать полностью...

Нотаріальне посвідчення заповіту

23 мая, 2012

Хто має право скласти заповіт? На що можливо скласти заповіт?
Відповідно до Цивільного кодексу України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю, тобто яка досягла 18 років та здатна своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати та нести відповідальність у разі їх невиконання.

Читать полностью...

Какая процедура переоформления права собственности на земельный участок?

24 августа, 2011

При приобретении права собственности на земельный участок на основании вышеуказанных документов, государственный акт на право собственности на земельный участок, который отчуждается, приобщается к договору купли-продажи, на основании которого состоялся переход права собственности на земельный участок, в каждом таком случае отчуждения земельного участка.

Читать полностью...

Календарь

Сентябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Архивы

Интервью

Валерий Зотов: «Главный успех Александра Поляка в том, что ему поверили люди»

23 сентября бывшему мэру Запорожья Александру Поляку исполнился бы 71 год. Накануне этой даты мы встретились с ближайшим соратником Александра Владимировича Валерием Зотовым и вот, что он рассказал о своем друге и старшем товарище…

Читать полностью...

Евгений Шевченко: «Налоговый пресс сдерживает развитие украинского бизнеса и самого государства»Координатор «Полка Победы» Андрей Иванов: «Новый языковой закон дестабилизирует Украину»Александр Васильев: «В Украине скоро появится рынок экологических товаров»

Спорт

Первая победа «Ингульца» в сезоне

львов ингулецПосле сенсационной ничьей с «Динамо» любимая команда «Правды» петровский «Ингулец» одержал первую победу в текущем сезоне.

Читать полностью...

В Запорожье прошел «Велодень-2021»Футболисты «Металлурга» возобновили тренировкиПрофессиональный бокс против ММА: за кем будущее?