Суд обязал зарегистрировать в ЕРДР сведения о злоупотреблениях военной прокуратуры

Бывший сотрудник Службы безопасности Украины Юрий Морозов из Запорожья одержал очередную судебную победу. Приморский районный суд города Одессы рассмотрел его жалобу на бездеятельность военного прокурора Южного региона Украины и обязал внести в Единый реестр досудебных расследований сведения о криминальных правонарушениях высокопоставленных запорожских сотрудников СБУ.

Напомним, ранее Юрий Морозов заявил о том, что ряд офицеров СБУ в Запорожской области незаконно получили статус участников боевых действий. Морозов был уволен из Службы, а его заявление было оставлено без внимания, после чего он начал длительную борьбу за свои права и за восстановление законности в судах. Скандал вокруг этой ситуации продемонстрировал, что в Украине по-прежнему сговор силовиков и правоохранителей оказывается сильнее закона. Но офицер Морозов шаг за шагом приближается к своей цели – проведению независимого расследования озвученных им обвинений. Ниже мы приводим полностью текст судебного решения.

Справа №522/14569/17
Провадження по справі № 1-кс/522/14785/17

Ухвала
Іменем України

28 серпня 2017 року
місто Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси — Попревич В.М., секретар судового засідання — Торчинська О.О., за участю заявника — Морозова Ю.Ю.,

прокурора — Слободянюка В.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одеса, скаргу Морозова Юрія Юрійовича на бездіяльність військового прокурора Південного регіону України, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-

Встановив:

Морозов Юрій Юрійович звернувся до слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси зі скаргою, в порядку ст.303 КПК України на бездіяльність військового прокурора Південного регіону України, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В обґрунтування скарги представник заявника посилається на те, що 25.07.2017 року Морозов Ю.Ю. звернувся до військової прокуратури Південного регіону України з заявою про вчинення полковником юстиції Веліксаром А.І. військового прокурора Запорізького гарнізону Південного регіону України, підполковника юстиції Макаєвим О.О. заступника військового прокурора Запорізького гарнізону Південного регіону України кримінальних правопорушень за ст. ст. 365, 382 КК України. Однак станом на 28.08.2017 року його заяву зареєстровано в ЄРДР не було.

Вказані дії скаржник вважає незаконними, у зв’язку з чим, просить слідчого суддю зобов’язати відповідальних осіб внести відомості про вчинення вказаних кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до вимог ст.214 КПК України.

У судовому засіданні Морозов Ю.Ю. скаргу підтримав та просив задовольнити у повному обсязі.

Прокурор у судовому засіданні просив відмовити у задоволенні скарги, посилаючись на те, що за даною заявою підстав для внесення відомостей до ЄРДР про вчинення працівниками військової не встановлено.

Розглянувши скаргу, дослідивши матеріали судового провадження, приходжу до висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено наступне.

25.07.2017 року Морозов Ю.Ю. звернувся до військової прокуратури Південного регіону України з заявою про вчинення полковником юстиції Веліксаром А.І. військового прокурора Запоріжського гарнізону Південного регіону України, підполковника юстиції Макаєвим О.О. заступника військового прокурора Запоріжського гарнізону Південного регіону України кримінальних правопорушень за ст. ст. 365, 382 КК України, однак в порушення вимог ст. 214 КПК України, його заява не зареєстрована в ЄРДР, та належним чином не проведено перевірку викладених фактів.

В ч. 1 ст. 24 КПК України передбачено право кожного на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності прокурора, слідчого в порядку передбаченому цим Кодексом.

Такі дії посадових осіб військового прокурора Південного регіону України не відповідають вимогам ч. 1 ст. 214 КПК України, про те, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Положення ст. 214 КПК України, якими на слідчого та прокурора покладено обов’язок вносити до ЄРДР відомості про вчинені злочини після отримання відповідної заяви, є безальтернативними.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 303 КПК України передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора: бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

За таких обставин скарга Морозова Ю.Ю., підлягає задоволенню в повному обсязі з наведених підстав.

Керуючись ст. ст. 214-216, 303-307, 318-380 КПК України, слідчий суддя —

Ухвалив:

Скаргу Морозова Юрія Юрійовича на бездіяльність військового прокурора Південного регіону України, щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань — задовольнити.

Зобов’язати відповідальних осіб військового прокурора Південного регіону України виконати вимоги ст. 214 КПК України та внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, які містяться в заяві Морозова Юрія Юрійовича від 25.07.2017 року, про результати виконання вимог повідомити заявника.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: Попревич В.М.
28.08.2017

odessa1

odessa2