ГлавнаяКолонка редактора

Новости

Украинские партизаны распространили на оккупированном Запорожье открытки

02Бойцы украинского подпольного сопротивления в Запорожской области распространили листовки обещаниями Нюрнбергского трибунала оккупантам и коллаборантам.

Читать полностью...

Запорожцев предупредили о возможных задержках с вывозом мусораЕвгений Черняк передал журналистам защитное снаряжениеБританская разведка: оккупанты готовят наступление на Запорожье10 чиновников Запорожской области, похищенных оккупантамиЦерковь призывает православных запорожцев стать спасателямиЗапорожьеоблэнерго приостанавливает подключение к электросетям новых абонентовСемья Макайя из Донецка нашла в Запорожье новый дом и снова его не потеряетЗапорожских детей-сирот эвакуируют в безопасные места«Укрзалізниця» пустила через Запорожье дополнительные поезда на мореВ Запорожье подростки награждены символическими «Оскарами»

Из материалов уголовного дела Генеральной прокуратуры-2

29 декабря, 2016

В редакцию «Правды» продолжают поступать материалы, связанные с уголовным делом по факту возможной растраты бюджетных денег в Запорожской областной клинической больнице.

 

Очередное поступление – служебная записка на имя Генерального прокурора Украины Юрия Луценко, которая свидетельствует о том, что органы прокуратуры на местном и центральном уровне подробно осведомлены об обстоятельствах и не пойдут на то, чтобы покрывать это преступление. Данный обширный документ мы разделили на три части, которые публикуем на протяжении трех дней. Ниже – вторая часть текста. Начало документа – здесь.

 

 

 

На виконання злочинного плану та вказівки Шишки І.В., в період з 10 до 25 жовтня 2012 року Добриця Н.М., маючи єдиний умисел, направлений на службове підроблення, виготовила (склала) офіційні документи — протоколи засідання комітету конкурсних торгів КУ «ЗОКЛ» ЗОР №№150, 151 датованих 10.10.2012, №153 датованого 11.10.2012 та №163 датованого 15.10.2012, до яких внесла завідомо неправдиві відомості, в частині дати їх складання та підписання, осіб присутніх при обговорені питань щодо проведення процедури закупки у одного учасника ТОВ «ТФК ЛАЗ», а також вибір цього учасника поміж інших, із визначенням вказаного товариства переможцем.

 

У відповідності до внесених завідомо неправдивих відомостей до офіційних протоколів №№ 150, 151, 153 та 163 комітетом з конкурсних торгів КУ «ЗОКЛ» ЗОР було визнано ТОВ «ТФК «ЛАЗ» переможцем торгів у одного учасника на закупівлю 26 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А», на базі «Renault Master» MAF4CE-01 відповідно до вимог ДСТУ 7032:2009, але зі спеціальною комплектацією, яка передбачала лише наявність нош медичних «Біомед» та пристрою завантажувального ПЗ-03, вартістю 500 тис. грн. за одиницю.

 

Разом з тим, вимогами ДСТУ 7032:2009 передбачено, що автомобілі легкові спеціальні (санітарні) типу «А» (Тип А1, А2) повинні бути укомплектовані та містити устаткування для перенесення пацієнтів, та пацієнтів, стан яких загрожує життю, вентиляційне/респіраційне устаткування, інфузійні матеріали, перев’язувальні матеріали та засоби догляду, особисті засоби захисту, а також засоби для порятунку та захисту, про що було достовірно відомо Шишці І.В.

 

В подальшому, з метою уникнення відповідальності та ускладнення викриття його злочинних намірів, Шишка І.В. являючись заступником голови Запорізької ОДА, діючи умисно, за попередньою змовою з невстановленими особами, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно усвідомлюючи, що підготовлені до поставки ТОВ «ТФК «ЛАЗ» 26 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А», (код Державного класифікатора продукції та послуг ДК016-97-34.10.2) на базі «Renault Master» MAF4CE-01 не відповідають вимогам ДСТУ 7032:2009 в частині відсутності необхідного медичного обладнання, надав усну вказівку заступнику головного лікаря КУ «ЗОКЛ» ЗОР Красько М.П. (який не був обізнаний про злочинні наміри останнього) від імені комунальної установи підписати договір № 40ТБ/12 з ТОВ «ТФК ЛАЗ» в особі директора Строганова О.М., на закупівлю вказаного товару за державні кошти, що останнім було виконано.

 

Далі, продовжуючи реалізацію свого злочинного наміру, направленого на заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, Шишка І.В., діючи умисно, достовірно знаючи та усвідомлюючи що автомобілі легкові спеціальні (санітарні) типу «А» у кількості 26 одиниць, будуть поставлені ТОВ «ТФК «ЛАЗ» без повного переліку медичного обладнання, передбаченого вимогами ДСТУ 7032:2009, надав усну вказівку заступнику головного лікаря КУ «ЗОКЛ» ЗОР Красько М.П. (який не був обізнаний про злочинні наміри останнього) підписати 26 актів без номеру та дати їх складення, про приймання-передачу у ТОВ «ТФК ЛАЗ» товару згідно з договором № 40ТБ/12 від 23.10.2012.

 

30.10.2012 та 06.11.2012 відповідно до умов договору №40ТБ/12 від 23.10.2012, з розрахункового рахунку №3542602301348 КУ «ЗОКЛ» ЗОР на розрахунковий рахунок №26004001000225 ТОВ «ТФК «ЛАЗ» були перераховані грошові кошти в розмірі 13 млн. грн., із яких Шишкою І.В. відповідно до раніше розробленого злочинного плану, чітко було визначено суму зайво витрачених грошових коштів, у розмірі 1 221 571 грн.

 

У подальшому, Шишка І.В., діючи умисно, реалізуючи свій злочинний план, направлений на заволодіння чужим майном, шляхом незаконного і безоплатного обертання на свою користь, заволодів бюджетними грошовими коштами у розмірі 1 221 571 грн., отримавши їх через невстановлених слідством осіб, чим відповідно до матеріалів кримінального провадження та отриманого за результатами його розслідування висновку експерта № ГО-4202 від 12.12.2015 спричинив шкоду державі в особі окремої юридичної особи — КУ «ЗОКЛ» ЗОР у розмірі 1 221 571 грн., що є особливо великим розміром.

 

Тим самим встановлено достатність доказів для обґрунтованої підозри Шишці І.В. у вчинені кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. З ст.27,ч.5 ст.191 КК України — організація заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах.

 

Окрім цього, Шишка І.В. в період часу з жовтня по листопад 2012 року будучи державним службовцем і водночас службовою особою, маючи достатні службові та владні повноваження, обіймаючи посади головного лікаря КУ «ЗОКЛ» ЗОР та виконуючи обов’язки заступника голови Запорізької ОДА, діючи умисно, за попередньою змовою з членами комітету з конкурсних торгів КУ «ЗОКЛ» ЗОР Шадай Т.В. (член комітету) та Добрицею Н.М. (секретар комітету) з метою заволодіння Чужим майном — бюджетними коштами в особливо великих розмірах на свою користь, організував службове підроблення — внесення до офіційних документів, а саме протоколів конкурсних торгів №№ 150, 151, 153 та 163 КУ «ЗОКЛ» ЗОР завідомо неправдивих відомостей, щодо закупівлі у одного учасника ТОВ «ТФК ЛАЗ» 26 автомобілі легкові спеціальні (санітарні) типу «А» на базі «Renault Master» MAF4CE-01.

 

Так, за вказівкою Шишки І.В., як організатора злочину, Добриця Н.М., діючи умисно за попередньою змовою групою осіб, являючись секретарем комітету з конкурсних торгів КУ «ЗОКЛ» ЗОР та маючи єдиний умисел на службове підроблення, перебуваючи на своєму робочому місці, у своєму робочому кабінеті, розташованому в адміністративній будівлі КУ «ЗОКЛ» ЗОР за адресою: м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе 10, склала протокол №150 датований 10.10.2012 щодо організації проведення закупівлі у одного учасника за кодом ДК016/97-34.10.2 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу А, в який внесла завідомо неправдиві відомості щодо дати його складання — 10.10.2012 (а фактично складений 01.11.2012), участі у засіданні голови комітету конкурсних торгів КУ «ЗОКЛ» Лобікова Д.В. (фактично останній не приймав участі та не підписував протоколу), а також наявності встановлених законодавством підстав застосування неконкурентної процедури закупівлі в одного учасника.

 

Після складання вказаного протоколу №150 Добриця Н.М. у графі «секретар комітету з конкурсних торгів» підписала його власноруч, а також завірила його у невстановлений спосіб кольоровою копією підпису Голови комітету Лобікова Д.В., чим надала протоколу статус офіційного документу.

 

В подальшому, Добриця Н.М. надала підготовлений за вказівкою Шишки І.В. протокол №150 для підпису обізнаній про спільні, розроблені Шишкою І.В., злочинні плани Шадай Т.В., яка підписала його. Також, не ставлячи до відома інших членів комітету про вказані злочинні наміри, Добриця Н.М. надала протокол №150 на підпис решті членів комітету з конкурсних торів КУ «ЗОКЛ» ЗОР, а саме Лавриненко М.В. та Шухаєвій Г.А., які підписали його.

 

Крім того, діючи за попередньою змовою з Шишкою І.В. та виконуючи його вказівку, як організатора злочину, Добриця Н.М., достовірно знаючи про наявність у загальному доступі пропозицій щодо поставки аналогічних автомобілів типу «А» за ціною нижчою, від визначеної Шишкою І.В. 500 тис. грн. за одиницю, діючи умисно, перебуваючи на зазначеному раніше робочому місці, склала протокол №151 датований 10.10.2012 щодо вибору учасника на проведення закупівлі у одного учасника за кодом ДК016/97-34.10.2 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А». До вказаного офіційного документу Добриця Н.М. внесла завідомо неправдиві відомості про час та дату складання (фактично складений 01.11.2012) протоколу, а також про те, що до комітету з конкурсних торгів КУ «ЗОКЛ» ЗОР надійшли комерційні пропозиції від інших суб’єктів господарювання, які за економічними показниками перевищують погоджену Шишкою І.В. з ТОВ «ТФК «ЛАЗ» вартістю автомобіля 500 тис. грн. за 1 одиницю, а саме:

 

— ТОВ «ВП Пожспецмаш» — автомобіль екстреної медичної допомоги АШМД-В-3/1 на базі «Renault Master» MAF4CE по ціні 550 тис. грн. умови поставки 70 днів;

 

— Компанія «Рено Україна» — автомобіль АШМД на базі «Рено Мастер» по ціні 590 тис. грн. умови поставки 50 днів;

 

— ТОВ «Дніпровський автобусний завод» — автомобіль швидкої медичної допомоги на базі «Рено Мастер», тип «А» по ціні 550 тис. грн., умови поставки від 15 до 30 днів.

 

Разом з цим, перелічені підприємства комерційні пропозиції щодо участі у конкурсних торгах до КУ «ЗОКЛ» ЗОР не направляли, реалізацією автомобілів швидкої медичної допомоги типу «А» на базі «Рено Мастер» ніколи не займались.

 

Після складання вказаного протоколу, відповідно до якого ТОВ «ТФК «ЛАЗ» безпідставно та незаконно було обрано для участі у торгах на закупівлю автомобілів типу «А» по процедурі закупівлі у одного учасника, Добриця Н.М. надала його на підпис Шадай Т.В., із якою перебувала у злочинній змові та підписала власноруч у графі «секретар комітету з конкурсних торгів».

 

Після чого, не доводячи до відома інших членів комітету про спільні з Шишкою І.В. злочинні наміри, підписала протокол у решти членів комітету; Лавриненко М.В., Шухаєвої Г.А. та голови комітету — Лобікова Д.В., чим надала йому статус офіційного документу.

 

Також, на виконання злочинного плану Шишки І.В., у вказаний період часу Добриця Н.М., діючи умисно, перебуваючи на зазначеному раніше робочому місці, склала протокол №153 датований 11.10.2012 щодо проведення переговорів між КУ «ЗОКЛ» ЗОР та ТОВ «ТФК «ЛАЗ» на закупівлю за кодом ДК016/97-34.10.2 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А», до якого внесла завідомо неправдиві відомості про дату та час складання протоколу (фактично підписаний 23.10.2012) та взагалі факт проведення переговорів КУ «ЗОКЛ» ЗОР з учасником торгів ТОВ «ТФК «ЛАЗ» в особі директора Строгановим О.М.

 

Після цього Добриця Н.М., з метою уникнення відповідальності, діючи за попередньою змовою та вказівкою Шишки І.В. на виконання раніше обговореного злочинного плану, не підписуючи протокол № 153 власноруч та не надаючи його на підпис іншим членам комітету конкурсних торгів, організувала підписання протоколу від імені в.о. головного лікаря КУ «ЗОКЛ» ЗОР Федорчука В.В. невстановленою слідством особою та, в подальшому, разом з іншими документами, передала зазначений протокол для підписання директору ТОВ «ТФК ЛАЗ» Строганову О.М., який власноруч його підписав 23 Л 0.2016. Тим самим Добриця Н.М. надала йому статус офіційного документа.

 

Далі, з метою доведення до кінця розробленого Шишкою І.В. поетапного злочинного плану, направленого на заволодіння чужим майном — бюджетними грошовими коштами в особливо великих розмірах, Добриця Н.М. діючи умисно, за вказівкою Шишки І.В., достовірно розуміючи що протоколи №№ 150, 151 та 153 містять завідомо неправдиві відомості, а за їх відсутності визначити переможцем ТОВ «ТФК ЛАЗ» не виявляється за можливе, склала протокол № 163 датований 15.10.2012 щодо визначення переможця на закупівлю автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А», до якого внесла завідомо неправдиві відомості про дату та час складання протоколу, а також підстави, за якими ТОВ «ТФК ЛАЗ» визнано переможцем на закупівлю автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А».

 

Після складання вказаного протоколу, Добриця Н.М. надала його на підпис Шадай Т.В., з якою перебувала у злочинній змові та підписала його власноруч у графі «секретар комітету з конкурсних торгів».

 

Також, не доводячи до відома інших членів комітету про спільні з Шишкою І.В. злочинні наміри, підписала протокол у решти членів комітету, а саме Лавриненко М.В., Шухаєвої Г.А. та голови комітету — Лобікова Д.В., чим надала йому статус офіційного документу.

 

23.10.2012 на підставі вказаних протоколів між КУ «ЗОКЛ» ЗОР в особі заступника головного лікаря Краська М.П з одного боку та ТОВ «ТФК «ЛАЗ»» в особі директора Строганова О.М. був укладений договір №40ТБ/12 на закупівлю товару за державні кошти, відповідно до якого предметом договору є автомобілі легкові спеціальні (санітарні) типу А, (код Державного класифікатора продукції та послуг ДК016-97-34.10.2) на базі «Renault Master» MAF4CE-01, у кількості відповідно до Специфікації (додаток №1). Вартість договору склала 13 000 000 грн.

 

Тим самим встановлено достатність доказів для обґрунтованої підозри Шишці І.В. у вчинені кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.З ст.27,ч.2 ст.28ч.1 ст.366 КК України — організація службового підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

 

Обґрунтованість підозри у вчиненні Шишкою І.В. особливо тяжкого злочину, підтверджується зібраними з дотриманням вимог КПК України доказами у кримінальному провадженні, а саме:

 

— рішенням №1 від 06.09.2007 XVI сесії V скликання ЗОР, контрактом від 26.01.2012 ЗОР з головним лікарем КУ «ЗОКЛ» Шишкою І.В., посадовою інструкцією головного лікаря КУ «ЗОКЛ» ЗОР від 06.09.2007, рішенням 38 сесії ЗОР шостого скликання №4 від 30.10.2014, розпорядженням голови ЗОДА №14-К від 06.08.2012, розпорядженням голови ЗОДА №184-К від 09.10.2012, присягою державного службовця від 12.10.2012 та відомостями щодо ознайомлення із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 01.08.2012, розпорядженнями голови ЗОДА №413 від 31.08.2012, №406 від 23.08.2012, №45 від 05.02.2013, №150 від 02.04.2012, згідно яких підозрюваний Шишка І.В. в період з 06.09.2007 по 11.10.2012 перебував на посаді головного лікаря КУ «ЗОКЛ», з 06.08.2012 по 11.10.2012 проходив стажування на посаді заступника голови ЗОДА, з 12.10.2012 призначений на посаду заступника голови ЗОДА, являвся державним службовцем, а також виконував обов’язки, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій;

 

— наказом №104 від 27.01.2012 УОЗ ЗОДА, згідно якого відповідальною особою за використання бюджетних коштів на придбання медичного автотранспорту призначено головного лікаря КУ «ЗОКЛ» ЗОР Шишку І.В.;

 

— наказом №443 від 14.09.2010 КУ «ЗОКЛ» «Про затвердження Положення про комітет з конкурсних торгів», згідно якого склад комітету визначається наказом КУ «ЗОКЛ» та члени комітету несуть персональну відповідальність за прийняті ними рішення відповідно до законів України;

 

Вилученими під час тимчасового доступу до речей та документів від 09.04.2014 в КУ «ЗОКЛ»:

 

— протоколами комітету з конкурсних торгів №№ 150, 151, 153 та 163 КУ «ЗОКЛ» ЗОР, в які внесені завідомо неправдиві відомості щодо закупівлі у одного учасника ТОВ «ТФК ЛАЗ» 26 автомобілі легкові спеціальні (санітарні) типу «А» на базі «Renault Master» MAF4CE-01, про дату проведення засідання і підписання протоколу, про участь у засіданні інших членів комітету, про проведення переговорів з ТОВ «ТФК «ЛАЗ», а також наявності встановлених законодавством підстав застосування неконкурентної процедури закупівлі в одного учасника;

 

— договором на закупівлю товару за державні кошти № 40ТБ/12 від 23.10.2012, специфікацією та технічною специфікацією до нього, підписаними заступником головного лікаря КУ «ЗОКЛ» ЗОР Красько М.П. за вказівкою підозрюваного Шишки І.В., про те, що предметом закупівлі були 26 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А», (код Державного класифікатора продукції та послуг ДКО16-97-34.10.2) на базі «Renault Master» MAF4CE-01, які не відповідають вимогам ДСТУ 7032:2009 в частині відсутності необхідного медичного обладнання, а були укомплектовані лише ношами медичними та ПЗ-ОЗ;

 

— 26 актами без номеру та дати їх складення, про приймання-передачу у ТОВ «ТФК ЛАЗ» товару згідно з договором № 40ТБ/12 від 23.10.2012 та 26 специфікаціями до них, підписаними заступником головного лікаря КУ «ЗОКЛ» ЗОР Красько М.П. за вказівкою підозрюваного Шишки І.В., про передачу 26 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А» на базі «Renault Master» MAF4CE-01, які не відповідають вимогам ДСТУ 7032:2009 в частині відсутності необхідного медичного обладнання, а були укомплектовані лише ношами медичними та ПЗ-ОЗ;

 

— рахунком на оплату №19 від 23.10.2012, платіжними дорученнями №44017 від 26.10.2012 та №43992 від 26.10.2012 про те, що з розрахункового рахунку №3542602301348 КУ «ЗОКЛ» ЗОР на розрахунковий рахунок №26004001000225 ТОВ «ТФК «ЛАЗ» були перераховані грошові кошти в розмірі 13 млн. грн., із яких Шишкою І.В. відповідно до раніше розробленого злочинного плану, чітко було визначено суму зайво витрачених грошових коштів, у розмірі 1 221 571 грн.;

 

— видатковими накладними №№16-39 від 02.11.2012 про отримання КУ «ЗОКЛ» 26 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А» на базі «Renault Master» MAF4CE-01, які не відповідають вимогам ДСТУ 7032:2009;

 

— наказом №703-А від 10.10.2012 та листом №01-04/2955 від 10.10.2012, підписаними начальником УОЗ ЗОДА Запорожченком А.Г. за вказівкою підозрюваного Шишки І.В., якими було зобов’язано КУ «ЗОКЛ» ЗОР терміново, у зв’язку з «нагальною потребою» провести процедуру закупівлі у одного учасника 26 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «А», на суму 13 млн. грн., при відсутності передбаченої підпунктом 3, п.2 ст.39 Закону України від 01.06.2010 №2289-УІ «Про здійснення державних закупівель» виняткової обставини, а саме «нагальної потреби» у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення процедури конкурсних торгів, а також передбачених ч.4 п.1 ст.39 цього Закону експертних, нормативних, технічних та інших документів та медико-технічних умов;

 

— наказом УОЗ Запорізької ОДА № 418 від 15.06.2012, Додатком №1 до нього, якими затверджено «Перелік медичного автотранспорту, який необхідно закупити за рахунок виділених бюджетних коштів», а саме: 38 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «В» (екстреної швидкої медичної допомоги) та 4 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «С» (реанімобіль);

 

— протоколом комітету з конкурсних торгів КУ «ЗОКЛ» № 148 від 09.10.2012, яким скасовано результати торгів на придбання 38 автомобілів легкових спеціальних (санітарних) типу «В» у зв’язку із закінченням 16.03.2012 року у переможця — ТОВ «Харківська автомобільна торгівельна компанія» строку дії свідоцтва про державну реєстрацію в МОЗ України;

 

 

Читать окончание

 

 

Календарь

Март 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архивы

Интервью

Валерий Зотов: «Главный успех Александра Поляка в том, что ему поверили люди»

23 сентября бывшему мэру Запорожья Александру Поляку исполнился бы 71 год. Накануне этой даты мы встретились с ближайшим соратником Александра Владимировича Валерием Зотовым и вот, что он рассказал о своем друге и старшем товарище…

Читать полностью...

Евгений Шевченко: «Налоговый пресс сдерживает развитие украинского бизнеса и самого государства»Координатор «Полка Победы» Андрей Иванов: «Новый языковой закон дестабилизирует Украину»Александр Васильев: «В Украине скоро появится рынок экологических товаров»